Dončić z Dallasom 'prišel na okus': Lahko dobimo to serijo

Orlando, 20. 08. 2020 09.54 |

Dallas Mavericksi so tudi s pomočjo 28 točk slovenskega zvezdnika Luke Dončića izenačili serijo prvega kroga končnice v košarkarski ligi NBA proti Los Angeles Clippersom. V Orlandu so s 127 : 114 premagali drugopostavljeno moštvo zahodne konference in po bolečem porazu na prvi tekmi vrnili udarec v boju za konferenčni polfinale. Ljubljančan je s skupno 70 točkami na prvih dveh tekmah končnice v karieri postal drugi najučinkovitejši strelec v vsej zgodovini lige NBA po Georgu Mikanu, ki je na svojih prvih dveh obračunih leta 1949 za Minneapolis dosegel 75 točk. Slovenski zvezdnik je na drugem mestu prehitel slovitega Kareema Abdul-Jabbarja (69 točk).

Luka Dončić vs Losa Angeles Clippers
Luka Dončić vs Losa Angeles Clippers FOTO: Sofascore.com

Dallas je vodil vso tekmo, že v drugi tretjini pa je po zaslugi 21-letnega slovenskega košarkarja Luka Dončića prišel do prednosti 17 točk. Clippers so do polčasa ostali blizu, v nadaljevanju tekme pa je prednost znova narasla. Dončič je do sredine tretje četrtine dosegel 26 točk ter prispeval osem skokov in sedem podaj, zaradi štirih osebnih napak pa ga je trener teličkov Rick Carlisle zaradi dobre predstave njegovih soigralcev dlje časa obdržal na klopi. V zadnji četrtini je Dončić znova stopil na parket, a takoj prejel peto osebno napako in se znova preselil med rezerviste. Njegovo moštvo pa je kljub temu prišlo do najvišje prednosti (+18). V zadnjih štirih minutah je Dončić znova zaigral, Clippers pa so se v končnici nekoliko približali, a do popolnega preobrata niso uspeli priti. Poleg Dončića, ki je v vsega 28 minutah na parketu dosegel 28 točk (8/17 iz igre, 4/7 za tri, 8/12 prosti meti) in izgubil le eno žogo, je bil pri teličkih zelo učinkovit Kristaps Porzingis (23 točk), svoje pa so s klopi dodali še Trey Burke (16 točk), Seth Curry (15 točk) in Boban Marjanović (13 točk). "Bilo je težko tekmo spremljati s klopi, saj želim v vsakem trenutku pomagati ekipi. A fantje so se izkazali, vsa čast jim, tokrat je posel naredila naša "druga linija"," je bil slikovit v izjavi po tekmi za ESPN 21-letni Ljubljančan. Za košarkarje iz Los Angelesa je Kawhi Leonard, najkoristnejši igralec lanskega finala, dosegel 35 točk in 10 skokov.

Donćić je s skupno 70 točkami na prvih dveh tekmah končnice v karieri postal drugi najučinkovitejši strelec v vsej zgodovini lige NBA po Georgu Mikanu, ki je na svojih prvih dveh obračunih leta 1949 za Minneapolis dosegel 75 točk. Slovenski zvezdnik je na drugem mestu prehitel slovitega Kareema Abdul-Jabbarja (69 točk). "Tekmo smo dobili, to je zame najbolj pomembno," je o novem mejniku takoj po tekmi na kratko dejal Dončić in dodal: "To je sicer izjemna statistika, ampak moraš zmagati. Verjel sem, da nam to lahko uspe in da se lahko borimo s temi fanti."

V slačilnici je bil tokrat 21-letni Ljubljančan za razliko od poraza na prvi tekmi nasmejan. "Izenačili smo izid v seriji, zato smo zdaj precej boljše volje, ampak moramo dobiti še tri tekme. Borili se bomo do konca. Seveda lahko dobimo to serijo. V vsako tekmo se podamo z miselnostjo, da lahko zmagamo. Če tega ne bi verjeli, tukaj ne bi imeli kaj početi," je bil odločen slovenski zvezdnik.