Dončić in Irving poskrbela, da Dallas dve tekmi pred koncem še živi

Dallas, 06. 04. 2023 04.47 |

Milan Doknić
22

Luka Dončić in Kyrie Irving sta kljub namigom, da sta svojo sezono zaključila že tri tekme pred koncem, vendarle zaigrala proti Sacramento Kings. Tekma, ki bi potencialno že lahko zaključila njune sanje o uvrstitvi v play-in turnir, je bila napeta, na koncu pa sta Irving z 31 (19 v zadnji četrtini) in Dončić z 29 točkami poskrbela za 38. zmago sezone in izenačenje z Oklahomo na 10. mestu zahoda.

Vodilni možje Dallas Mavericks so pred tekmo proti Sacramento Kings resno razmišljali o tem, da bi prva zvezdnika moštva Kyrieja Irvinga in Luko Dončića posedli na klop in obupali nad sezono v upanju, da bi jim posledični poraz pomagal pridobiti čim boljši izbor na naslednjem naboru lige NBA. A Dončić je vsakršne takšne namige že pred tekmo odločno zavrnil in zatrdil, da bo vedno igral, dokler ima tudi najmanjše možnosti za uvrstitev v končnico.

V napeti tekmi proti Kingsom je Kyrie Irving dosegel 31 točk
V napeti tekmi proti Kingsom je Kyrie Irving dosegel 31 točk FOTO: AP

Po treh zaporednih porazih Dallasa je v Teksas priletelo tretje moštvo zahoda, ki je v drugi četrtini, ki jo je dobilo z izidom 44:32, dalo vedeti, da se potencialni predčasni zaključek sezone Dallasa nevarno bliža. A prva zvezdnika Teksašanov sta vztrajala in ob pomoči Tima Hardawaya, ki je dosegel 24 točk, zaostanek vendarle izničila. Z odlično tretjo četrtino je Dallas v zaključek tekme vstopil samozavestno. V zadnjih 12 minutah pa je nastopil šov Irvinga. Zadnjo četrtino je začel z zgolj 12 točkami na svojem računu, 19 točk pozneje pa si je Dallas lahko privoščil tudi to, da v zadnji minuti rednega dela ne doseže niti enega koša.

Ker je eno najslabših obrambnih moštev lige gostilo najboljše napadalno moštvo, je bilo jasno, da bo doseženih veliko točk in na koncu je tako tudi bilo. Tudi De'Aaron Fox, ki je letos daleč najbolj nevaren košarkar v končnicah tekem na koncu, ni mogel ogroziti zmage Dallasa, ki je slavil 123:119. Mavse zdaj čakata še tekmi proti Chicago Bulls in San Antonio Spurs in upanje, da Oklahoma City Thunder na tekmah proti Utah Jazz in Memphis Grizzlies vsaj enkrat izgubi, saj trenutno mladeniči iz Oklahome kljub enakemu številu zmag in porazov kot Dallas zaradi boljše koš razlike v medsebojnih obračunih še vedno zasedajo 10. mesto na zahodu.

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 123:119

Luka Dončić 29 točk (met 9/19), 10 skokov, 6 podaj, Kyrie Irving 31, 4, 8, Tim Hardaway 24, 4, 4