Košarka

Dončića ne bo v reprezentanci: Moji hčerki sta moja prioriteta

Los Angeles, 12. 05. 2026 08.12 2 min branja 316

Luka Dončić

Luka Dončić je sporočil, da letos poleti ne bo igral za slovensko reprezentanco, saj želi čas preživeti s svojima hčerkama. Ob tem nadaljuje prizadevanja za skupno skrbništvo nad njima, zato je moral sprejeti težko odločitev med reprezentančnimi obveznostmi in družino. Poudaril je, da je za Slovenijo vedno dal vse od sebe, a sta njegovi hčerki trenutno njegova največja prioriteta.

Luka Dončić z ganljivim zapisom o igranju za slovensko reprezentanco
Luka Dončić z ganljivim zapisom o igranju za slovensko reprezentanco
FOTO: Instagram

Luka Dončić je potrdil, da letos poleti ne bo igral za slovensko košarkarsko reprezentanco v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. Namesto tega želi čas preživeti s svojima hčerkama. Zvezdnik Los Angeles Lakers je odločitev sporočil na Instagramu in zapisal, da bo poletje v celoti posvetil družini, medtem ko še naprej ureja vprašanje skrbništva.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

"Svoji hčerki imam rad bolj kot karkoli drugega in vedno bosta na prvem mestu v mojem življenju. Ker si še naprej prizadevam za skupno skrbništvo nad njima, sem bil prisiljen sprejeti težko odločitev med potovanjem in igranjem za slovensko reprezentanco ter tem, da to poletje preživim s hčerkama. Žal mi je bilo v zadnjih osmih mesecih izjemno oteženo, da bi ju videval," je zapisal košarkar.

Ob tem je poudaril tudi, koliko mu je skozi leta pomenilo zastopati svojo državo.

"Za Slovenijo sem vedno dal vse od sebe in razočaran sem, da letos poleti ne bom mogel igrati za svojo državo. Toda v tem trenutku sta moji hčerki in moje odgovornosti očeta moja prioriteta," je dodal.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Dončić je v preteklosti že izpustil poletne reprezentančne tekme Slovenije, in sicer leta 2018, ko so mu pri Dallas Mavericks priporočili počitek. Takrat je manjkal na dveh tekmah proti Španiji in Črni gori.

Po izpadu Los Angeles Lakers z 0:4 v seriji drugega kroga proti Oklahomi je sezona za slovenskega zvezdnika tudi uradno končana.

V rednem delu sezone je Dončić znova nizal elitne številke, v povprečju je dosegal 33,5 točke, 7,7 skoka in 8,3 asistence na tekmo. Ob tem je iz igre metal 47,6-odstotno, za tri točke pa 36,6-odstotno v 64 odigranih tekmah.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI316

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Prima
13. 05. 2026 10.40
Gledena vse njegove poškodbe bi č̣lovek prič̣akoval da ima 57 in ne 27 let.
sLOVEnec56
13. 05. 2026 09.28
če bi na začetku pustil obe hčerki pri mamici, bi zdaj obe imel
Stajerc22
13. 05. 2026 08.41
KZS pa nabil cene vstopnic, zdaj pa ne bo Doncica :D :D :D
Kozorog123
13. 05. 2026 08.13
Kaj ga je pa tlačil drugi... Isti je k njegov oče in mama... Vsi iz cveta na cvet in pol vsi govorijo, da so oni žrtve. Boli njega za otroke, glavno da dober izpade :) Je pa samo en dober razlog, da ne bo igral za reprezentanco. A ni moral reči samo, da bi rad saniral poškodbo in bi mu ljudje dejansko verjeli...
špaget
13. 05. 2026 09.55
Ne najdeš ene novice o tem, razen komentarje na instagramu
adorn
12. 05. 2026 20.23
jaz na njegovem mestu bi to že vse prej rešil, če sem v ameriki, kako bo z hčerkama, kje boma živela, kako bo to vse skup klapalo oz funkcioniralo
kr en 123
12. 05. 2026 19.49
Zdaj nas je pa nasadil... nič kaj.. bom pa jaz igral..
ummax
12. 05. 2026 19.46
Višji EMŠO manjša želja po reprezentanci. Kar logično, tudi vedno slabša regeneracija, tko da on bo še zraven - a najboljše in največ volje v reprezentanci smo od njega verjetno že videli.
kryptix
12. 05. 2026 19.15
Nima kreditov kot nekateri da ste tako fovš ampak ločitev ni nič lažja. Ti izgubiš 50% vsega tudi Luka Lahko izgubi 50% se pravi nič lažje mu ni, prej težje.
jast123
12. 05. 2026 18.23
najprej LA lej. ,potem hčeri in na koncu nepotrebna SLO reprezentanca, katera nič ne prinese v njegovo blagajno
Anion6anion
12. 05. 2026 17.19
Zdaj ko ni več tekem v NBA so pa kar naenkrat hčeri prioriteta. Vse doslej je bila pa prioriteta NBA. Luzer
Betuul
12. 05. 2026 17.15
Našel se bo neki luka za slo reprezentanco??!ni bojazni
Perivnik
12. 05. 2026 17.07
Takrat pa ni mislil na otroke, ko je na... "breskvice"?
txoxnxy
12. 05. 2026 17.07
A nima prepovedi približevanja , potem ko je bila policija obvešena , da ju hoče ugrabit .
e778
12. 05. 2026 16.50
Kopitar sindrom.Žal.
First Last
12. 05. 2026 16.49
Zaradi tak iste zelje po pripadnosti in identitete po nacionalnosti zavoljo katere vneto navijate za "nase" so tudi vojne. Vsi smo s planeta zemlja in eventuelno za mir morajo drzave propasti in vsak postat zemljan, in ne drzavljan
murate
20. 05. 2026 15.42
First,mi smo boljši
bandit1
12. 05. 2026 16.33
Dajte mu mir. Zakaj bi igral za zgube in brez možnosti uspeha. Pa še lahko stakne kakšno resno poškodbo. Plačuje ga drug delodajalec.
Pacho Herrera
12. 05. 2026 16.06
Se pravi potem nikol vec nebo igral za SLO reprezentanco…ali so samo letos pomembne hcerke hahahhahah
the kop
12. 05. 2026 16.47
Če je pameten res ne bo več, sicer zakaj pa bi, tvega samo poškodbe za nič uspeha v repki.
Perivnik
12. 05. 2026 17.06
Hčerki sta mu pomembni samo toliko, da bivši nagaja.
špaget
13. 05. 2026 09.55
Perivnik mono goloid
AleksanderS
12. 05. 2026 15.51
lep so mu spisali opravicilo odvetniki ! Ne daj se Luka
kritika1
12. 05. 2026 15.49
Trener Barcelone je ob vesti, da mu je umrl oče vodil ekipo do zmage v španski ligi. Luka pa nas posiljuje s svojim zgodbicami. Naj odkrito pove, da so mu lepo povedali, da se ne bo zabaval v kvalifikacijah ampak bo lepo treniral in okreval za naslednjo sezono in pika, dokončno pika. Postani dec g. Dončić.
Vakalunga
12. 05. 2026 15.39
LUKOVA prioriteta je pogodba, ki jo ima z RUMENIMI samo to in nič drugega kot to, v pogodb piše, da so RUMENI lastniki njegovih želja in prostega ter aktivnega časa..)) dokler traja pogodba.. ostalo pa je nakladanje..
Vani Murko
12. 05. 2026 16.43
Nakladanje je tvoj komentar!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763