Dončića rekordi ne zanimajo: Upam, da bo tako do konca

Dallas, 08. 12. 2019 07.55 |

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks so v soboto zvečer po slovenskem času zabeležili peto zaporedno zmago oziroma deseto na zadnjih enajstih tekmah, Luka Dončić pa se je znova vpisal med nesmrtnike lige NBA. S 26 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki je izenačil rekord Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami ter petimi skoki in podajami.

Komaj 20-letni Ljubljančan Luka Dončić je na osemnajsti tekmi v nizu izpolnil omenjeno statistiko. Michaela Jordana lahko Dončić prehiti že v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo Mavericksi doma gostili njegove nesojene delodajalce Sacramento Kingse. Prvi na tovrstni lestvici je legendarni Oscar Robertson, ki mu je ta dosežek uspel 29-krat v nizu.

Dallas je na zadnji tekmi v soboto zvečer po slovenskem času premagal New Orleans Pelicanse s 130:84. To je šestnajsta zmaga ekipe iz Teksasa, ki je trenutno druga najboljša v zahodni konferenci ter peta v ligi NBA. Dončić je bil v igri le 26 minut. Trojke je metal 2:8, iz igre 8:15, proste mete pa 8:10.

Zgodovinska tekma za Dončića in ligo NBA:

Pomembna je le zmaga
"Trenutno igramo res dobro, a moja želja je, da tovrstne predstave prikažemo tudi na koncu sezone. Šele zakorakali smo v novo sezono, upam, da bomo tako tudi nadaljevali," je po zmagi nad New Orleansom v svojem slogu dejal najboljši igralec minulega meseca, ki je s svojimi sijajnimi predstavami dodobra pretresel ameriška košarkarska tla.

Dončićeva reakcija ob košu Setha Curryja v drugem polčasu tekme z New Orleansom. FOTO: AP

"Pomembno je bilo le to, da smo prišli do zmage. Le to mi je pomembno. Za nas je bila to izvrstna zmaga," je po tekmi v slačilnici še ocenil Dončić, ki je tako kot trener Rick Carlisle in vsi soigralci izpostavil odlično predstavo srbskega orjaka Bobana Marjanovića.

Marjanović se je ob zmagi nad New Orleansom izkazal z dvojnim dvojčkom (15 točk in 16 skokov) v vsega 23 minutah igre:

"V desetih ali petnajstih minutah je dosegel petnajst točk. Je pomemben člen, ko pa gre na igrišče, bo od sebe gotovo dal sto odstotkov," je v kratkem pogovoru z mediji povedal Dončić. Dvanajstega decembra Maverickse čaka gostovanje v Detroitu, dva dni pozneje pa bo v Dallas prišla ekipa Miami Heat s trenutno poškodovanim Goranom Dragićem na čelu.

TEKMA

STATISTIKA

Obračun med Dallasom in New Orleansom smo spremljali s tekstovnim prenosom, tekmo lahko podoživite TUKAJ.