Miami brez Dragića v Chicagu prekinil niz porazov

Chicago, 24. 11. 2018 08.02 |

STA, T.Š.
0

Ekipa Miami Heat je v košarkarski ligi NBA na gostovanju s 103:96 premagala Chicago Bulls. Slovenski košarkar Goran Dragić zaradi poškodbe kolena vnovič ni igral. Prvi strelec Vročice je bil Josh Richardson s 27 točkami. Zanesljivo so zmagali tudi prvaki lige Golden State Warriors.

Najboljša strelca Miamija ob zmagi proti Chicagu sta bila Josh Richardson, 12 od svojih 27 točk je zadel v zadnji četrtini, in Hassan Whiteside z dvojnim dvojčkom (18 točkami in 10 skoki), Dwyane Wade pa jih je ob vrnitvi domov dodal 10. Pri domačih sta bila najboljša Justin Holiday s 27 točkami in 13 skoki, Zach LaVine je dodal 24 točk. Po izidu 87:84 šest minut pred koncem je Richardson uspešno zaključil dva napada gostov v nizu, nato pa je s svojo peto trojko na tekmi Miamiju zagotovil deset točk prednosti (100:90) dve minuti pred koncem ter v zaključku pomagal, da je zmagal ostala v rokah Miamija. Goran Dragić zaradi težav s kolenom ne igra na zadnjih tekmah in bo izpustil vsaj še naslednjo, saj ni odpotoval z moštvom na turnejo, ki Vročico po Chicagu pelje v Toronto.

Niz porazov so prekinili tudi košarkarji aktualnih prvakov lige NBA, Golden State Warriors. S 125:97 so premagali Portland, razpoložena sta bila Kevin Durant (32), dodal je osem podaj in sedem skokov, iz igre je metal 13:21, in Klay Thompson (31 točk). Z zmago so bojevniki preprečili, da bi imela ekipa najdaljši niz porazov v zadnjih petih letih, ostala je pri štirih. Na drugi strani je bil prvi mož Jusuf Nurkić iz Tuzle z 22 točkami in osmimi skoki.

Kawhi Leonard (27 točk, 10 skokov, devet podaj) je za las zgrešil trojni dvojček na tekmi med vodilno ekipo lige Toronto Raptors in Washington Wizards. Toronto je zmagal s 125:107 za četrto slavje v nizu, skupaj pa ob štirih porazih za šestnajsto zmago. Na drugem mestu lige je Milwaukee Bucks, ki pa je izgubil dvoboj s Phoenix Suns s 114:116 ter ima sedaj en poraz več od Toronta, obenem pa tri zmage manj.

Miami bo na naslednji tekmi v noči na ponedeljek igral v Torontu, Dallas Mavericks Luke Dončića bo v noči na nedeljo gostil Boston Celtics.

Brooklyn Nets – Minnesota Timberwolves          102:112
LA Clippers – Memphis Grizzlies                 112:107 (podaljšek)
Detroit Pistons – Houston Rockets               116:111 (podaljšek)
Atlanta Hawks – Boston Celtics                   96:114
New York Knicks – New Orleans Pelicans          114:109
Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers        112:121
Toronto Raptors – Washington Wizards            125:107
Indiana Pacers – San Antonio Spurs              100:111