Dragić dolgo pretil zvezdnikom Brooklyna, Curry pred Millerja

New York, Phoenix, 24. 01. 2021 09.57 |

STA, J.K.
0

Poleg Dallas Mavericksov, ki so na drugem zaporednem teksaškem obračunu po zmagi nad San Antoniom izgubili s Houston Rocketsi, je v soboto zvečer izgubila tudi ekipa Miami Heat z Goranom Dragićem. Vročico je ugnala zvezdniška zasedba Brooklyn Netsov (128:124), medtem ko so brez pomoči Vlatka Čančarja po podaljšku v Phoenixu slavili Denver Nuggetsi (112:120).

Dragić (na fotografiji) ob Jamesu Hardnu na tekmi v New Yorku.
Dragić (na fotografiji) ob Jamesu Hardnu na tekmi v New Yorku. FOTO: AP

Brooklyn Netsi so doma ugnali podprvake lige Miami Heat s 128:124, Goran Dragić je bil tako kot Luka Dončić v prvi peterki svojega moštva in je 19 točk, sedem podaj ter skok zbral v 31 minutah, iz igre je metal 7:18, zgrešil je vseh šest metov za tri točke in zadel vseh pet prostih metov. Dallas bo po dnevu premora naslednjič igral v noči na torek po slovenskem času, ko bo gostil ekipo Denver Nuggets, ki je v Phoenixu, kjer Vlatko Čančar ni igral za goste, premagala Sunse s 120:112.

Oslabljeni Miami bi skoraj nadoknadil 14 točk zaostanka na začetku zadnje četrtine. Minuto in 55 sekund pred koncem je Dragić zaostanek znižal le na točko (112:113). 3,3 sekunde pred zaključkom je Bam Adebayo s črte prostih metov Miami približal na dve točki (124:126), a je pol sekunde pozneje prav tako iz prostih metov končni izid postavil zvezdnik James Harden za svojo le dvanajsto točko na tekmi, imel pa je še enajst podaj in osem skokov.

Statistika Gorana Dragića na tekmi Brooklyn Nets - Miami Heat.
Statistika Gorana Dragića na tekmi Brooklyn Nets - Miami Heat. FOTO: Sofascore.com

Vrhunci tekme Brooklyn Nets ‒ Miami Heat:

Adebayo je bil prvi strelec dvoboja z 41 točkami, temu je dodal še devet podaj soigralcem Miamija, ki pa so morali dvorano Barclays Center v New Yorku zapustiti s porazom. Ki pa ni bil tako boleč, če so pogledali na sestavo moštva in manjkajoče, heroja lanske končnice Jimmyja Butlerja, Averyja Bradleyja (oba zaradi pozitivnega testa na novi koronavirus) ter poškodovanega Tylerja Herra. Na drugi strani je bil najboljši Kevin Durant z 31 točkami, napad Netsov z njim in Kyriejem Irvingom (28 točk) ter novincem v ekipi Hardnom nima težav, šepa pa obramba. Brooklyn je na zadnjih treh tekmah dobil skupaj 396 točk.

Vrhunci tekme Phoenix Suns ‒ Denver Nuggets:

Curry po številu zadetih trojk že pred Reggiejem Millerjem
Košarkar Golden State Warriorsov Stephen Curry pa je na drugem mestu v zgodovini lige prehitel Reggieja Millerja, prišel je do številke 2561 pri zadetih trojkah v karieri in ga le še 411 uspešnih tovrstnih metov loči od Raya Allena, ki je na prvem mestu. Curry se je na drugo mesto zavihtel v začetku drugega polčasa, po katerem je njegova ekipa s 108:127 izgubila z ekipo Utah Jazz.