Dragić in Butler poskrbela za Miamijev zmagovalni 'ogenj'

Orlando, 01. 09. 2020 08.23 |

Miamijeva naveza Goran Dragić - Jimmy Butler je bila najbolj zaslužna, da je Miami na prvi tekmi polfinala končnice v vzhodni konferenci lige NBA premagal Milwaukee. Slovenski košarkar je bil drugi strelec moštva s 27 točkami, najbolj vroč pa je bil Butler, ki jih je dosegel 40. Na Zahodu je Oklahoma zmagala in izsilila sedmo tekmo proti Houstonu.

Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 27 točk (met iz igre 9:15, za 3 točke 2:5, prosti meti 7:7), ujel šest odbitih žog in soigralcem namenil pet asistenc. Blestel je v prvem polčasu, ko je strelsko vodil svojo ekipo z 19 točkami in bil najbolj zaslužen za le tri točke zaostanka Miamija v prvem polčasu (60:63), v drugem polčasu pa se je "prebudil" Jimmy Butler, ki je na koncu dosegel kar 40 točk (13/20 iz igre, 2/2 za tri, prosti meti 12/13), kar je njegov osebni rekord v končnicah. "Soigralcem sem dejal, da naj ne pričakujejo podaj. Vrgel sem nekaj metov in strinjali so se," je svojo "sebičnost" opisal Butler.

"Pred tekmo sem bil malo zaskrbljen, ker smo imeli vmes teden dni odmora, a smo hitro ujeli ritem igre in težav ni bilo. Tukaj se odlično počutim," je po tekmi povedal slovenski košarkar, Miami pa v seriji na štiri zmage vodi z 1:0. Miami je v odlični formi, to je za Vročico peta zaporedna zmaga v Orlandu, v 1. krogu z Indiano Pacers s 4:0 v zmagah. To je bila peta zaporedna zmaga Vročice v letošnji končnici.

Statistika Gorana Dragića na prvi tekmi serije Miami - Milwaukee.
Statistika Gorana Dragića na prvi tekmi serije Miami - Milwaukee. FOTO: Sofascore.com

Zanimivo je tudi v 1. krogu končnice na Zahodu. Moštvo Oklahome je po zaostanku z 0:2 v zmagah izenačilo serijo proti Houstonu na 3:3, tako da bo o napredovanju odločala sedma tekma. Šesto tekmo je Oklahoma dobila s 104:100. Prvo ime Oklahome je bil Chris Paul, ki  je dosegel 28 točk,  Danilo Gallinari jih je dodal 25, pri Houstonu je bil James Harden najboljši strelec tekme z 32 točkami, Russell Westbrook jih je zbral 17. Sedma tekma bo na sporedu v noči s srede na četrtek, zmagovalec se bo v polfinalu srečal z LA Lakersi, ki so izločili Portland s 4:1 v zmagah.