Dragić in Čančar nemočna s Chicagom oziroma Denverjem

Cleveland, 03. 01. 2023 07.45 |

A.V., STA
0

Košarkarji moštva Chicago Bulls so v noči na torek v najmočnejši košarkarski ligi na svetu morali priznati premoč zasedbi Cleveland Cavaliers, ki je slavila po podaljšku s 145:134. Goran Dragić je za Bike v dobrih desetih minutah igre prispeval dve točki in podajo, medtem ko je drugi slovenski reprezentant Vlatko Čančar ob porazu Denverja na gostovanju v Minneapolisu (111:124) v slabih 17 minutah igre dosegel dve točki ter ob tem dodal še skok in podajo.

Goran Dragić je s Chicagom na 37. tekmi še 21. v tej sezoni zapustil parket poražen. Ljubljančan je v 10:56 minute na parketu dosegel dve točki in vpisal podajo, nemočno pa je spremljal strelski šov Donovana Mitchella. Ta je ob zmagi Cleveland Cavaliersov po podaljšku s 145:134 dosegel kar 71 točk.

S tem je šele kot tretji košarkar v tem stoletju presegel mejo 70 točk. To je pred tem uspelo Kobeju Bryantu (2006) in Devinu Bookerju (2017). V celotni zgodovini lige NBA 71 točk zadošča za izenačeno osmo najbolj učinkovito predstavo. Na vrhu je s 100 točkami še vedno Wilt Chamberlain iz leta 1962.

Mitchell je Clevelandu pomagal do povratka kljub zaostanku 21 točk, tik pred koncem rednega dela pa je nalašč zgrešil prosti met in nato zadel po dobljenem skoku za podaljšek. V njem je dosegel še 13 točk in v domači dvorani poslušal vzklike "MVP, MVP ...". "Da se je moje ime znašlo v zgodovini skupaj z Wiltom Chamberlainom in ostalimi, je izjemno. Vedno sem verjel, da lahko postanem eden najboljših igralcev v ligi. Sem brez besed in počaščen, da sem v družbi velikanov," je po tekmi dejal 26-letnik.

Presenetljiv poraz je z vodilno ekipo zahoda Denver Nuggets (24-13) vknjižil Vlatko Čančar. Ta je igral 16:54 minute in v tem času dosegel dve točki, v statistiko pa dodal skok in podajo. Nuggetsi so izgubili proti ekipi Minnesota Timbewolves (17-21) s 111:124. Anthony Edwards je za zmagovito moštvo dosegel 29 točk, Nikola Jokić pa je za Denver, ki ostaja na vrhu zahoda, dosegel 24 točk ob devetih podajah.

Ponoči je v NBA blestelo še nekaj igralcev. Po podaljšku so domačo zmago s 143:141 proti Atlanta Hawksom zabeležili prvaki Golden State Warriorsi. To jim je uspelo na krilih Klaya Thompsona, ki je dosegel kar 54 točk (21/39 iz igre). Zadel je deset trojk. Philadelphia 76ers so premagali New Orleans Pelicanse s 120:111, znova pa je blestel Joel Embiid, ki se je ustavil pri 42 točkah in 11 skokih. Pri 38 letih pa ne popušča LeBron James, ki je ob zmagi Los Angeles Lakersov proti Charlotte Hornetsom s 121:115 dosegel 43 točk in 11 skokov.