Dragićev Miami uspešen v San Franciscu, Dallas brez Dončića poražen

San Francisco, 11. 02. 2020 07.51 |

V noči na torek so bili onkraj Atlantika v najmočnejši košarkarski ligi na svetu na delu klubi vseh treh slovenskih košarkarjev. A le Goran Dragić je v dresu Miamija stopil na parket in prispeval levji delež k zmagi 'Vročice' nad Golden Statom. Dallas je brez Luke Dončića moral priznati premoč Utahu, medtem ko je Denver Vlatka Čančarja slavil proti San Antoniu.

'Vročica' je z zmago proti lanskim finalistom prekinila niz treh zaporednih porazov na gostujoči seriji tekem, na kateri jih čaka še sredin obračun z Utahom. Po neuspehih proti Los Angeles Clippersom, Sacramentu in Portlandu so tokrat padli košarkarji iz San Francisca, ki po 54 odigranih tekmah ostajajo na dnu zahodne konference z 12 zmagami.

Miami je že v prvem polčasu postavil stvari na svoje mesto, vodil za 19 točk, obračun pa so nato v drugem delu mirno pripeljali do konca. Poleg Jimmyja Butlerja (21 točk, deset skokov) se je najbolj izkazal Jae Crowder (21 točk, osem skokov), ki je moštvo okrepil zadnji dan prestopne tržnice iz Memphisa. Goran Dragić je za vročico, ki ostaja na četrtem mestu vzhodne konference (35-18) v 29 minutah dosegel 15 točk in zbral šest podaj.

Za Miami je drugič zaigral Andre Iguodala, ki se je vrnil v kraj, kjer je pustil najboljša leta. Izkušenemu 36-letniku, ki je v sezoni 2014/15 osvojil naziv najkoristnejšega košarkarja finala lige NBA, so se poklonili s posebno, krajšo slovesnostjo pred obračunom, na kateri je spregovoril Klay Thompson, poškodovani zvezdnik 'bojevnikov'.

Utah znova premočan
Še drugič v sezoni je poraz proti Utahu vknjižil Dallas. Brez pomoči Luke Dončića Mavericksi ostajajo brez zmage proti Jazzom v tej sezoni. Tehtnica je bila večino tekme obrnjena na stran gostov, ki so po polčasu vodili za 21 točk, v zadnji četrtini pa so se domačini povsem približali, a ostali malenkost prekratki za popoln preobrat.

Pri Dallasu, ki je z razmerjem zmag in porazov 32-22 znova zdrsnil na sedmo mesto zahoda, se je s 33 točkami izkazal Tim Hardaway mlajši, 28 jih je dodal Kristaps Porzingis. Pri gostih (35-18) je bil iz igre nezgrešljiv Rudy Gobert (17 točk, 16 skokov), ki je zadel vseh sedem metov, največ, 25 točk pa je prispeval Jordan Clarkson.

Čančar obsedel na rezervni klopi
Za Denver Nuggets ob zmagi s 127 : 120 proti San Antoniu znova ni zaigral Vlatko Čančar, ki na tesnih obračunih ne dobiva priložnosti. Njegovo moštvo sicer po zaslugi Jamala Murrayja (26 točk), Paula Millsapa (22 točk) in Nikole Jokića (19 točk, 13 podaj) ostaja na drugem mestu razpredelnice na zahodu (38-16), dve zmagi za Los Angeles Lakersi (40-12), ki so v domačem Staples Centru zanesljivo ugnali Phoenix Suns s 125 : 100.

Na vrhu celotne lige NBA še naprej vztraja Milwaukee (46-7), ki je brez svojega najboljšega košarkarja Giannisa Antetokounmpa ugnal Sacramento s 123 : 111 ter s tem dosegel še 14. zmago na zadnjih 15 obračunih. Še nekoliko bolje pa gre v tem pogledu Torontu (40-14), ki je dosegel še 15. zaporedno zmago, za katero so ugnali Minnesoto s 137 : 126.

V igri za nastop v končnici v vzhodni konferenci ostajata tudi sedmi Brooklyn Nets (24-28) in osmi Orlando Magic (23-31) z zmagama proti Indiani s 106 : 105 oziroma Atlanti s 135 : 126.