Dragiću slovenski dvoboj proti Šišku, Maccabi boljši od Efesa

Carigrad/Berlin/Tel Aviv/München, 04. 03. 2020 23.50 |

V košarkarski Evroligi so sredi tedna dokončali 27. krog. V zadnji večerni tekmi sta igrala tudi kluba slovenskih igralcev v tem tekmovanju, boljši pa je bil Zoran Dragić z Baskonio, ki je z 80:71 v gosteh premagala münchenski Bayern Žana Marka Šiška.

Tako kot pri končnem rezultatu na tekmi je bil tudi pri statistiki boljši Zoran Dragić. Za Bavarce je namreč Žan Mark Šiško v dobrih 16 minutah dosegel dve točki, dodal pa še dve podaji in tri ukradene žoge.

Mlajši od bratov Dragić pa je bil eden ključnih mož za zmago Baskov. S 13 točkami v dobrih 23 minutah in pol, ki jim je dodal še po en skok, podajo in ukradeno žogo, je bil drugi najbolj razpoložen pri Baskonii. Več točk, 16, je dosegel le Michael Eric.

Vodilni Anadolu Efes je tokrat sicer doživel poraz, šele četrtega v sezoni, ki mu ga je prizadejal telavivski Maccabi (75:77). A Turki so si, podobno kot Real in Barcelona, že zagotovili končnico.

Že dan prej pa je Real Madrid je tudi brez poškodovanega slovenskega Američana Anthonyja Randolpha v gosteh premagal Milano z 78:73.

Evroliga, 27. krog, izidi:
Fenerbahče Istanbul - Crvena zvezda Beograd 66:63
Alba Berlin - Barcelona 80:84
Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:75
Bayern Munchen - Baskonia Vitoria 71:80
(Žan Mark Šiško - 16:40 minute, 2 točki, 2 podaji, 3 ukradene žoge za Bayern;
Zoran Dragić - 23:38 minute, 13 točk, 1 skok, 1 podaja, 1 ukradena žoga za Baskonio).