Epski preobrat Reala v Carigradu na krilih centra Ayona

Carigrad, 07. 12. 2018 21.09 |

Real Madrid je v 11. krogu evrolige prišel do gostujoče zmage nad Anadolu Efesom v Carigradu, potem ko je ob koncu tretje četrtine zaostajal že za 14 točk. Odločila je zadnja četrtina, ki jo je Real dobil kar s 24:8. Prvi strelec galaktikov je bil Gustavo Ayon z 20 točkami, 11 skoki in tremi podajami (indeks 34).

Vrhunci tekme Panathinaikos - Fenerbahče

Slovenski reprezentant Anthony Randolph je ob zmagi Reala vpisal 6 točk in 2 skoka. Drugega Slovenca v dresu Reala Klemna Prepeliča ni bilo v ekipi za tekmo s Turki. Poleg Ayona je bil v dresu galaktikov razpoložen še Sergio Llull z 12 točkami in tremi podajami. Trey Thompkins je bil poleg Llulla in Ayona edini, ki je vpisal dvomestno število točk, natančneje deset.

Gustavo Ayon
Gustavo Ayon FOTO: AP

Turški košarkarji so ob koncu tretje četrtine vodili s 14 točkami razlike (74:60), še štiri minute do konca so imeli sedem točk prednosti (79:72), nato pa se je njihova prednost kljub prednosti domačega terena začela topiti. Dokončno se je stopila 17 sekund do konca, ko je Llull s črte prostih metov povedel Real v vodstvo s 83:82.

Izidi rednega dela sezone Evrolige:

Anadolu Efes ‒ Real Madrid 82:84 (23:23, 29:22, 22:15, 8:24)
(Anthony Randolph 6 točk in 2 skoka in podaja v 16:30 za Real, Klemen Prepelič ni bil v ekipi za tekmo.)

KIROLBET Baskonia ‒ CSKA Moskva 76:73
Panathinaikos OPAP ‒ Fenerbahče 69:81