Cedevita Olimpija brez drugega dela evropskega pokala

Nanterre, 11. 12. 2019 22.00 |

STA, J.B.
2

Košarkarji Cedevite Olimpije so s porazom na gostovanju v Parizu pri ekipi Nanterre s 87:90 (11:30, 32:43, 58:65) zapravili vse možnosti za preboj v drugi del evropskega pokala.

Ljubljančani so bili v Franciji za malenkost prekratki.
Ljubljančani so bili v Franciji za malenkost prekratki. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Cedevite Olimpije so s porazom na gostovanju v Parizu pri ekipi Nanterre s 87:90 zapravili vse možnosti za preboj v drugi del evropskega pokala. Za Ljubljančane je bil to šesti poraz v devetih nastopih, prvi po treh zaporednih zmagah, hkrati tudi najbolj boleč, saj so bili Francozi neposreden tekmec za osvojitev vsaj četrtega mesta v skupini C.

Ljubljančani so ključno tekmo sezone začeli odlično, končali pa katastrofalno. Prvo četrtino so dobili s 30:11, drugi polčas pa so izgubili s 44:58. Še posebej jim je zbranost popustila, ko so spoznali, da tekme ne morejo dobiti z vsaj sedmimi točkami prednosti, ki bi jih potrebovali za boljše medsebojno razmerje.

Roke so spustili, ko je Nanterre, ki je zadel kar 17 trojk, na začetku zadnje četrtine naredil delni rezultat 14:0 in povedel z 72:65. Ni pomagalo niti 22 točk Ryana Boatrighta, 18 Codija Miller-McIntyra (7 skokov) ali 15 Eda Murića (trojke 4:6).

* Dvorana Maurice Thorez, gledalcev 1600, sodniki: Cortes (Španija), Geller (Belgija), Ovinov (Rusija).
* Nanterre: Smith 3 (1:2), Ngouama 2, Bouquet 3, Cordinier 23 (3:3), Chery 13 (4:4), Moore 22 (2:2), Butterfield 7, Oliver 15 (1:2), Pansa 2.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 7, Boatright 22 (9:10), Hopkins 7 (3:6), Murić 15 (3:4), Miller-McIntyre 18 (1:2), Stipanović 6 (2:3), Simonović 10, Zirbes 2 (2:2).
* Prosti meti: Nanterre 11:13, Cedevita Olimpija 20:27.
* Met za tri točke: Nanterre 17:34 (Moore 6, Cordinier 4, Oliver 4, Bouguet, Chery, Butterfield), Cedevita Olimpija 9:22 (Murić 4, Simonović 2, Krušlin, Boatright, Miller-McIntyre).
* Osebne napake: Nanterre 25, Cedevita Olimpija 19.
* Pet osebnih: Smith (40.), Cordinier (40.).