Dragić z Baskonio ugnal Panathinaikos, Šiško pa z Bayernom tokrat prekratek

München, 19. 11. 2020 21.48 |

Na prvi četrtkovi tekmi v Evroligi so košarkarji Anadolu Efesa v gosteh s kar 105:77 razbili nemočni Himki. Večerni tekmi pa sta imeli tudi slovenski priokus. Zoran Dragić, ki je prispeval šest točk in po štiri skoke oziroma asistence, je z Baskonio visoko premagal Panathinaikos (93:72), Žan Mark Šiško pa je z Bayernom doma izgubil proti moskovskemu CSKA-ju (81:89).

Žan Mark Šiško je tokrat prispeval pet točk, štiri podaje in dve ukradeni žogi.
Žan Mark Šiško je tokrat prispeval pet točk, štiri podaje in dve ukradeni žogi. FOTO: Twitter

CSKA je z zmago na Bavarskem ujel tamkajšnji Bayern; oba kluba imata sedaj po sedem zmag in tri remije. Vodi še naprej Barcelona, ki ima prav tako sedem zmag, a je odigrala le osem tekem.

Obračun v Münchnu je bil prve tri četrtine zelo izenačen, ruski predstavniki pa so v zadnjih desetih minutah, ko so povedli tudi z dvomestno prednostjo, naredili ključen korak na poti do zmage. Žan Mark Šiško tekme, kot smo že navajeni, ni začel v prvi peterki, je pa kljub temu odigral 20 minut. Na koncu je prispeval pet točk. Eno več je proti Panathinaikosu dosegel Zoran Dragić.