Madridski Real prvi potnik na Final Four, Fenerbahče zmagal v Kaunasu

Atene, 23. 04. 2019 21.51 |

V košarkarski Evroligi sta bili na sporedu dve tekmi tretji tekmi četrtfinala. V Atenah je madridski Real zmagal in dobil serijo proti Panathinaikosu s 3:0 v zmagah. Real je tako prvo moštvo, ki se je uvrstilo na zaključni turnir četverice. V Kaunasu je turški Fenerbahče premagal zasedbo Žalgirisa in povedel z 2:1 v zmagah.

Anthony Randolph se je z Realom izločil Panathinaikos.
Anthony Randolph se je z Realom izločil Panathinaikos. FOTO:

Na vročem gostovanju v Atenah je madridski Real dosegel še tretjo zmago in brez poraza končal četrtfinale. Madridčani so dobili prvi dve tekmi v domači dvorani, nato pa še tretjo v Atenah. Uvrstili so se na zaključni turnir Evrolige, ki bo na sporedu v v španski Vitorii sredi meseca maja. Na tretji tekmi je Klemen Prepelič v dobrih osmih minutah tekme zbral po en skok, podajo in ukradeno žogo, Anthony Randolph pa je igral 26 minuti in dosegel 14 točk in zbral še tri skoke. Pri Realu sta bila učinkovitejša le Rudy Fernandez in Facundo Campazzo (oba po 16 točk), pri grški  zasedbi je Nick Calathes dosegel 17, Matt Lojeski pa 16 točk.

Turški Fenerbahče je zmagal v Kaunasu, prvo ime zasedbe trenerja Željka Obradovića je bil Marko Gudurić s 17 točkami, Jan Vesely jih je dodal 10. Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Nate Wolters (15 točk). Fener je izgubil le prvo četrtino, nato pa dobil naslednje tri in vodi v seriji z 2:1 v zmagah in bo imel na naslednji tekmi, prav tako v Kaunausu, možnost za zaključek serije.