Evroliga: Crvena zvezda po preobratu do izjemno pomembne zmage

Beograd, 05. 02. 2020 20.27 |

Crvena zvezda je v 23. krogu Evrolige doma lovila zmago proti Panathinaikosu, s katero bi se vrnila v realen boj za prvo osmerico. Na koncu ji je po velikem preobratu uspelo, bilo je 78:73. Aktualni prvaki regionalne lige Aba imajo tako še vedno lepe možnosti, da si zagotovijo končnico, kateri so vse bližje tudi košarkarji Fenerbahčeja.

Crvena zvezda je do sredine četrte četrtine zaostajala praktično ves čas, nato pa so Beograjčani pohodili plin. Kevin Punter je z zelo pomembno trojko minuto pred koncem tlakoval pot do zmage, ki jo je z ukradeno žogo v predzadnjem napadu gostov potrdil Charles Jenkins. Panathinaikos je vodil tudi že z dvomestno prednostjo, v zadnji četrtini pa so Grki domačinom dovolili neverjetnih 32 točk, kar je bilo preveč za upanje na uspeh. Zvezda je s tem ostala v realnem boju za končnico.

Že omenjeni Punter je bil najbolj učinkovit pri domačih, dosegel je 24 točk. Stratos Perperoglou jih je dodal 12, odlično pa je odigral tudi nekdanji član Primorske Marko Jagodić-Kuridža, ki je prispeval 5 točk in skokov, a je na parketu preživel najpomembnejše trenutke srečanja.

Že pred tem je Fenerbahče prišel do tretje zaporedne zmage, šeste na zadnjih sedmih tekmah. Četa Željka Obradovića je ob polčasu vodila že za 15, nato pa so se košarkarji Zenita približali na štiri točke, več od tega pa jim ni uspelo. Leo Westermann je pri Turkih dosegel 13 točk, eno manj je prispeval Kostas Sloukas. Na koncu je bilo 68:73.

Na preostalih tekmah je Maccabi ugnal Khimki (80:77), Barcelona pa je po preobratu v zadnjih desetih minutah slavila pri Valencii s 77:76. Zadnjo četrtino so Katalonci dobili s 24:10.