Zmagi Randolpha in Dragića, Campazzo z 19 podajami izenačil rekord Evrolige

Madrid, 06. 02. 2020 19.27 |

Košarkarji v Evroligi so odigrali prve tekme 24. kroga. Na sceni sta bila tudi dva slovenska igralca, Anthony Randolph je z madridskim Realom v gosteh pri Albi Berlin zmagal s 103:97, Zoran Dragić pa je z Baskonio gostil Asvel in ga ugnal z 79:65.

Anthony Randolph
Anthony Randolph FOTO: AP

Tekma med drugouvrščenim Realom in Albo, ki je na lestvici precej mest nižje, je bila v prvem polčasu precej nenavadna. Potem ko so Španci na krilih Anthonyja Randolpha in Facunda Campazza, ki je kot po tekočem traku delil asistence (v osmih minutah prve četrtine jih je podelil kar 11), gladko dobili prvo četrtino (21:15), so Nemci odgovorili v drugi še siloviteje in jo dobili kar s 35:9. V bolj izenačenem drugem polčasu pa so se na koncu Madridčani veselili 18. zmage. K njej sta s po 27 točkami strelsko največ prispevala Randolph in Jaycee Carroll, Campazzo pa je na koncu z 19 podajami izenačil rekord Evrolige, pred njim je novembra 2015 v dresu Crvene zvezde proti Bayernu 19 asistenc podelil Stefan Jović.

Baskonia, ki je doslej zasedala 16. mesto, pa je bila večino tekme boljši tekmec od Francozov, posebej v drugem polčasu. Zoran Dragić je v dobrih 14 minutah dosegel 12 točk, s čimer je bil drugi strelec ekipe za Tornikejem Shengelio, ki je zbral 15 točk.

Sicer pa je vodilni Anadolu Efes s 96:91 opravil Žalgiris, Olympiacos pa je premagal četrtouvrščeni moskovski CSKA z 72:59.