Aktualni prvak Evrolige 'preživel' gostovanje v Beogradu, Bayern znova izgubil

Madrid, 21. 02. 2020 18.47 |

Beograjska Crvena zvezda je v 25. krogu košarkarske Evrolige gostila aktualnega prvaka iz Moskve. CSKA je tudi v tej sezoni najmočnejšega klubskega košarkarskega tekmovanja stare celine med glavnimi favoriti za osvojitev laskave lovorike in svojo moč je pokazal tudi v Stark Areni pred več kot 15.000 pregovorno glasnimi navijači, ko je rdeče bele ugnal s 86:81.

• Vrhunci tekme Crvena zvezda - CSKA Moskva
    03:05
    Vrhunci tekme Crvena zvezda - CSKA Moskva
  • Vrhunci tekme Fenerbahče - Real Madrid
    01:59
    Vrhunci tekme Fenerbahče - Real Madrid

Dimitris Itoudis je s CSKA-jem "preživel" vroče gostovanje v Beogradu.
Dimitris Itoudis je s CSKA-jem "preživel" vroče gostovanje v Beogradu. FOTO: AP

Nemški Bayern, za katerega igra tudi Slovenec Žan Mark Šiško, še osemnajstič izgubil. V Münchnu je bila z 88:63 boljša vodilna zasedba lige Anadolu Efes iz Istanbula. Šiško je v 23:53 minute v statistiko vpisal sedem točk (met iz igre 3:4), tri podaje, tri ukradene žoge in skok. Pri domačih, ki ostajajo na zadnjem mestu lestvice, sta po 14 točk dosegla Vladimir Lučić in Maodo Lo, pri gostih pa je bil prvi strelec s 16 točkami Rodrigue Beaubois. Efes ima zdaj na vrhu 47 točk, drugouvrščena Real Madrid in Barcelona pa jih imata 44.

Že prej je Real Madrid, pri katerem Američana s slovenskim potnim listom Anthonyja Randolpha ni bilo v postavil, v Istanbulu s 94:65 premagal Fenerbahče, ekipa Zorana Dragića Baskonia Vitoria pa je doma s 60:74 izgubila proti Žalgirisu iz Kaunasa. Dragić je v 17:24 minute dosegel dve točki, tri skoke in podajo. Po porazu proti neposrednemu tekmecu v razvrstitvi je Baskonia ostala pri dnu lestvice, za njo so trenutno tri ekipe.

Crvena zvezda - CSKA Moskva 81:86
Bayern München - Anadolu Efes Istanbul   63:88
(Žan Marko Šiško 23:53 minute 7 točk, 3 podaje, 3 ukradene žoge in 1 skok za Bayern)
Valencia - Maccabi Tel Aviv              82:85
Panathinaikos Atene - Barcelona          81:92
Baskonia ‒ Žalgiris 60:74
(Zoran Dragić 2 točki, 3 skoki, 1 podaja in 1 ukradena žoga v 17:24 minute za Baskonio.)
Armani Milano ‒ Himki Moskva 69:78
Fenerbahče  ‒ Real Madrid 65:94
Olympiakos ‒ ASVEL 77:68
Zenit ‒ Alba 81:83