Evroliga: Omićeva Budućnost še naprej brez zmage, Blažič tokrat ni dobil priložnosti v Barcinem dresu

Barcelona, 09. 11. 2018 19.39 |

Slovenski košarkarski delež na tekmah 6. kroga Evrolige je bil polovičen. Alen Omić je za Budućnost na tekmi z Žalgirisom dosegel 16 točk, a je njegov klub vseeno doživel še šesti poraz (60:72), Jaka Blažič pa za Barcelono tokrat ni zaigral na tekmi proti Himkiju, ki so jo Katalonci dobili s 87:80.

Edo Murić in Alen Omić FOTO: Aljoša Kravanja

Alen Omić je bil s 16 točkami, dodal je še šest skokov, najbolj razpoložen v svoji ekipi, a tudi to ni bilo dovolj za evroligaški zmagoviti prvenec črnogorske ekipe. Budućnost tako kot edina ekipa v Evroligi še ostaja brez zmage tudi po šestem krogu. Barcelona je gostovala v Moskvi pri Himkiju in tudi brez pomoči Jaka Blažiča, ki tokrat ni dobil priložnosti za igro, zmagala s 87:80.

Anthony Randolph
Anthony Randolph FOTO: AP

Dan prej so košarkarji Real Madrida so premagali Maccabi Tel Aviv s 87:66. Slovenec Anthony Randolph je vpisal 11 točk, osem skokov, dve asistenci in ukradeno žogo, Klemen Prepelič, njegov soigralec pri Realu, je dosegel dve točki, en skok in eno asistenco.

Izidi, 6. krog:
Himki Moskva - Barcelona 80:87
(Jaka Blažič za Barcelono ni igral)

Budućnost Podgorica - Žalgiris Kaunas 60:72
(Alen Omić: 16 točk in 6 skokov v 30:14 minute za Budućnost)

Maccabi Tel Aviv - Real Madrid 66:87
(Anthony Randolph: 11 točk, 8 skokov, 2 podaji, 1 ukr. žoga v 18:46
minute za Real; Klemen Prepelič: 2 točki, 1 skok, 1 ukr. žoga v 6:06 minute za Real)

Panathinaikos Atene - Olympiacos Pirej 93:80
Baskonia Vitoria - Fenerbahče Istanbul 72:74
Bayern München - Darussafaka Istanbul 116:70
Armani Olimpia Milano - CSKA Moskva 85:90
Gran Canaria - Anadolu Efes Istanbul 90:94