Barcelona po podaljšku do zmage v Kaunasu, CSKA brez težav v Münchnu

München, Kaunas, Carigrad, 16. 11. 2018 21.10 |

Barcelona je v Kaunasu proti Žalgirisu zapravila dobljeno tekmo in se srečno rešila v podaljšek, v katerem pa so Jaka Blažič in soigralci na koncu le opravili z ekipo dolgoletnega člana katalonskega ponosa Šarunasa Jasikevičiusa (88:85). CSKA iz Moskve ni imel težav na gostovanju v Münchnu (93:79), zanesljiv tudi Anadolu Efes proti Panathinaikosu (78:62).

• Vrhunci tekme Anadolu Efes - Panathinaikos
    02:45
    Vrhunci tekme Anadolu Efes - Panathinaikos
  • Vrhunci tekme Žalgiris - Barcelona
    02:11
    Vrhunci tekme Žalgiris - Barcelona

Pred tekmo z Barcelono v Kaunasu so se pri litovskem Žalgirisu pred prvim sodniškim metom zahvalili članu gostujoče ekipe Kevinu Pangosu. Košarkar slovenskih korenin je bil deležen glasnega aplavza po tem, ko se je po dveh uspešnih sezonah, ki so vključevale tudi preboj na zaključni turnir, vrnil v nekoč domače mesto. A na parketu časa za prijateljevanje ni bilo, gledalci pa so videli izjemno tekmo, ki jo je odločil šele podaljšek.

ŽALGIRISBARCA

Barcelona je tretjo četrtino sicer sklenila z desetimi točkami naskoka, prednost je narasla tudi do 13 točk, a so Katalonci na koncu trepetali celo za podaljšek. Zeleni so svoj zadnji poskus za dve točki pri izidu 76:76 zgrešili, metal je Brandon Davies, nato pa so Katalonci delo dokončali v podaljšku. Kyle Kuric se je izkazal s 15 točkami, vse so bile trojke (5/6), medtem ko je Ante Tomić prispeval 14 točk in pet skokov. V domačih vrstah Aaron White in Nate Wolters z 21 oziroma 19 točkami nista uspela preprečiti poraza. Jaka Blažič je enajstim točkam dodal tri skoke in podajo v nekaj manj kot 19 minutah na parketu.

Jaka Blažič.
Jaka Blažič. FOTO: Damjan Žibert

Andrej Voroncevič je z 241. tekmo v dresu moskovskega CSKA postavil rekord kluba, rdečemu stroju pa je v Münchnu pomagal do visoke zmage (93:79). Cory Higgins se je izkazal z 18 točkami in petimi podajami, Sergio Rodriguez pa je 12 točkam dodal osem podaj. Pri Bayernu je Nihad Dedović skupaj z Derrickom Williamsom prispeval 14 točk, Williamsu je le en skok zmanjkal do dvojnega dvojčka. V zelo učinkovitem prvem polčasu obeh ekip so "vojaki" zadeli kar devet od 13 metov za tri točke, vodstvo iz prve četrtine (30:23) pa so do polčasa še povišali (56:40). Naskok so Moskovčani le še ohranjali do konca tekme in so z nizom 7-0 skupaj z madridskim Realom edina nepremagana ekipa v rednem delu aktualne sezone Evrolige.

Anadolu Efes je v domačem Carigradu zlahka prišel do pete zmage v sezoni. Panathinaikos je bil v dvorani Sinana Erdema nemočen, četudi je domači klub tekmo odigral brez organizatorja igre Shana Larkina. Že od prve minute domačini gostom iz sosednje Turčije niso dali dihati in pobegnili na dvoštevilčno prednost (15:5). Ko sta z razdalje začela zadevati še Rodrigue Beaubois in Krunoslav Simon, je naskok do konca polčasa narasel že na težko ulovljivih 16 točk (44:28). Zeleni so se uspeli približati na vsega deset točk v tretji četrtini, a je bilo to vse, kar so zmogli s povsem nerazpoloženim zvezdnikom Keithom Langfordom, ki je ostal celo brez točke. Beaubois je bil prvi strelec tekme z 19 točkami, Adrien Moerman pa jih je prispeval 17.

EFESPANA

Izidi 7. kroga rednega dela Evrolige:

Žalgiris ‒ Barcelona 85:88* (18:23, 16:16, 16:21, 26:16, 9:12)
(Jaka Blažič 11 točk, 3 skoki in podaja v 18:42 za Barcelono.)
* - po podaljšku

Bayern ‒ CSKA Moskva 79:93
Anadolu Efes
‒ Panathinaikos 78:62

Real Madrid ‒ Himki Moscow Region 79:74 (19:12, 22:23, 15:20, 23:19)
(Anthony Randolph 9 točk, 5 skokov in 4 podaje v 18:38 za Real, Klemen Prepelič brez točke v 1:13 za Real.)

Budućnost VOLI ‒ Kirolbet Baskonia 99:84
(Alen Omić 2 točki, 1 podaja in 1 blokada v 9:35 za Budućnost.)

Darušafaka Tefken ‒ AX Armani Exchange Olimpia 92:98
Olympiakos ‒ Fenerbahče 72:73