Evroliga: CSKA in Olympiacos slavila na derbijih, kraljevi povratek Reala

Moskva, 03. 03. 2020 21.37 |

V Evroligi se je s petimi tekmami pričel 27. krog letošnje sezone. CSKA je v ruskem obračunu pričakovano ugnal Zenit, Olympiakos pa je na vročem atenskem derbiju ugnal Panathinaikos. Za konec smo videli preobrat Reala proti milanski Olimpii.

Anthony Randolph zaradi poškodbe ni igral.
Anthony Randolph zaradi poškodbe ni igral. FOTO: AP

Moskovski CSKA je doma s 86:78 zanesljivo ugnal Zenit, ki je praktično celotno tekmo zaostajal. V še enem bližnjem derbiju je bil Žalgiris s 96:85 boljši od Khimkija.

V Atenah smo videli srečanje večnih rivalov. Olympiacos, ki se bo, kot vse kaže, do konca boril za mesto v končnici, je prišel do pomembne zmage. Panathinaikos je padel za tri točke, bilo je 81:78.

V še enem zelo zanimivem obračunu je Real Madrid na gostovanju proti milanski Olimpii prvo četrtino izgubil za kar 15 točk (25:10), a nato v drugem polčasu pripravil preobrat za zmago z 78:73.

Na peti tekmi je Asvel kar nekoliko presenetljivo ugnal Valencio (72:65).