Morda najbolj 'nor' koš v zgodovini Evrolige: Mickey zadel z glavo!

Moskva, Atene, 21. 11. 2018 19.40 |

Zmaga Himkija na domači tekmi 8. kroga rednega dela Evrolige nad Budućnostjo (85:69) je zaradi povsem "enosmernega prometa" na parketu ostala v senci koša Jordana Mickeyja, ki je žogo skozi obroč v eni od akcij spravil z glavo. Drugi moskovski predstavnik, CSKA, je "v soseščini" dobil dramatično tekmo z Žalgirisom (99:97), Barcelona pa je izgubila v Atenah pri Panathinaikosu (70:76).

Vrhunci tekme Olimpia Milano - Baskonia

Himki je na domači tekmi s črnogorsko Budućnostjo brez večjih težav prišel do šele druge zmage v aktualni evroligaški sezoni, medtem ko ekipa Alena Omića ostaja pri vsega enemu uspehu po preboju med evropsko elito. Aleksej Šved je Podgoričanom natresel 22 točk in jim dodal še sedem podaj in ravno toliko skokov, Jordan Mickey je pristavil 17 točk.

Alen Omić.
Alen Omić. FOTO: 24ur.com

Po prvi četrtini je bil izid sicer še tesen (18:17), a je moštvo Giorgosa Bartzokasa do polčasa pobegnilo na 45:30. V osrčju tega je bil delni izid 16:7, takšna razlika pa je na semaforju ostala do konca dvoboja. Poleg Earla Clarka (19 točk) se je najbolj izkazal nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić (10), ki je prispeval še dva skoka, podajo, ukradeno žogo in blokado. Bolj kot po tekmi sami bo obračun ostal v spominu neverjetnega koša Mickeyja, ki je, verjeli ali ne, po podaji Stefana Markovića zadel z glavo. Povsem nehote, seveda.

Če v predmestju Moskve drame ni bilo, pa jo je bilo toliko več na tekmi CSKA in Žalgirisa v okoli 30 km oddaljeni dvorani Megasport. Stara sovjetska rivala je uspel ločiti šele podaljšek, v katerem so imeli več znanja in sreče še naprej nepremagani Rusi (99:97). Španski zvezdnik Sergio Rodriguez je od desetih metov izza črte zgrešil le štiri in se ustavil pri 24 točkah, le točko manj je prispeval Will Clyburn. Če sta se stara atenska znanca Dimitris Itoudis in Šarunas Jasikevičius še pred tekmo šalila glede postavitve skritih kamer, na parketu ni bilo prostora za prijatelje, zeleni so bili na pragu odmevne zmage, a je podaljšek izsilil vroči Rodriguez. Tekma bi šla kmalu v drugi podaljšek, če ne bi bil s črte prostih metov natančen Clyburn, Litovci pa neuspešni v zadnjih napadih.

Niz zmag Barcelone je na večerni tekmi v vroči dvorani OAKA prekinil Panathinaikos, ki je s polnim izkupičkom tudi prehitel Katalonce in zavzel šesto mesto na lestvici (76:70). Jaka Blažič v gostujočih vrstah ni bil razpoložen in v dobrih štirih minutah na parketu vknjižil skok, ukradeno žogo in blokado. PAO je s čvrsto obrambo, ki je Barci dovolila najmanj točk v sezoni (70), in skoki v napadu (14) uspel zadržati prednost in slaviti zmago v zadnji četrtini. Deshaun Thomas je k zmagi prispeval 14 točk, Katalonci pa so izgubili kljub temu, da so imeli tri košarkarje, ki so dosegli deset točk ali več (Kyle Kuric, Kevin Seraphin in Thomas Heurtel), Atenci pa le dva, poleg Thomasa še Stephana Lasmeja.

Izidi 8. kroga rednega dela Evrolige:

Panathinaikos OPAP ‒ FC Barcelona Lassa 76:70
(Jaka Blažič 1 skok, 1 ukradena žoga in 1 blokada v 04:22.)

Himki Moscow Region ‒ Budućnost VOLI 85:69
(Alen Omić 10 toč., 2 sk., 1 pod., 1 ukr. žoga in 1 blok. v 17:00 za Budućnost.)

AX Armani Exchange Olimpia ‒ KIROLBET Baskonia 93:90
CSKA Moskva ‒ Žalgiris 99:97*
* - po podaljšku

Real Madrid ‒ Herbalife Gran Canaria 89:76
(Anthony Randolph 20 točk, 10 skokov in 2 podaji v 25:44 za Real, Klemen Prepelič 13 točk, 3 podaje in 2 skoka v 14:35 za Real.)

Anadolu Efes ‒ Maccabi FOX 90:77
Fenerbahče ‒ Darušafaka Tekfen 100:79
FC Bayern ‒ Olympiakos 62:72