Evroliga: Zenit presenetil Barcelono, CSKA ob koncu boljši od Fenerbahčeja

Barcelona, 21. 04. 2021 23.14 |

Končane so prve tekme četrtfinala košarkarske Evrolige. Tokrat sta se zmage veselila CSKA iz Moskve ter presenetljivo ruski Zenit iz Sankt Peterburga. Moskovčani so z 92:76 ugnali turški Fenerbahče, drugo rusko moštvo pa je presenetilo najboljšo ekipo rednega dela Barcelono s 76:74.

• Vrhunci tekme FC Barcelona - Zenit Sankt Peterburg
    01:39
    Vrhunci tekme FC Barcelona - Zenit Sankt Peterburg
  • Vrhunci tekme CSKA Moskva - Fenerbahče Istanbul
    01:46
    Vrhunci tekme CSKA Moskva - Fenerbahče Istanbul

Že v sredo je Efes Anadolu z 90:63 premagal Real Madrid, Armani Milano pa je s košem Zacha Ledaya v zadnji sekundi ugnal Bayern München z 79:78. Žan Mark Šiško je kot edini preostali slovenski predstavnik v četrtfinalu v 24 minutah zbral sedem točk, šest podaj in tri skoke za Bayern. Tokrat so do na koncu zanesljive zmage prišli košarkarji iz Moskve. Dvoboj proti Fenerbahčeju, ki ga s klopi vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, pomaga pa mu Rado Trifunović, je bil tri četrtine povsem izenačen. Varovanci Dimitrisa Itudisa pa so nato zadnjo četrtino dobili za 18 točk in povedli v seriji. Ekipe igrajo na tri zmage. Najbolj razpoložen na tekmi je bil s 27 točkami košarkar Fenerbahčeja Nando De Colo, ki pa je ostal brez točk v zadnjih osmih minutah. Za CSKA sta 20 točk dosegla Will Clyburn in Daniel Hackett.

Žan Mark Šiško
Žan Mark Šiško FOTO: Twitter

Presenetljivo pa je na prvi tekmi brez zmage ostala Barcelona. Katalonce je drago stala slaba druga četrtina, ki so jo gosti dobili za 14 točk, kar je bila tudi razlika po polčasu. V drugem delu so varovanci Šarunasa Jasikevičiusa vseskozi lovili Ruse, a se ti v končnici niso dali. Deset sekund do konca je za končni izid zadel Kevin Pangos, met za tri za zmago domačih pa je nato zgrešil Cory Higgins. Pri Barceloni je 18 točk dosegel Brandon Davies, 15 jih je dodal Higgins, pri Zenitu pa se je najbolj izkazal prav Pangos z 19 točkami in devetimi podajami (indeks 33).

Druge tekme bodo na sporedu že ta teden, in sicer v četrtek in petek bodo znova gostitelji višjeuvrščene ekipe po rednem delu.