Evroliga: Zdovc še naprej brez zmage na klopi Žalgirisa

Kaunas , 21. 10. 2021 22.19 |

STA, M.J.
1

V Kaunasu sta se srečali edini moštvi v košarkarski Evroligi s slovenskim pridihom, ki hkrati v prvih štirih krogih še nista okusili zmage. Grenak okus bo še naprej imel Jure Zdovc, ki je kot trener Žalgirisa doživel tretji poraz, medtem ko se Žan Mark Šiško v München vrača s prvim parom točk.

Jure Zdovc FOTO: Žalgiris

Bayern je v drugem polčasu izničil zaostanek šestnajstih točk iz 19. minute in v napeti končnici ohranil trezno glavo in mirno roko. Odločilna koša je dosegel Deshaun Thomas (15 točk), ki je bil ob Vladimirju Lučiću (17 točk) najboljši posameznik bavarske zasedbe. Žan Mark Šiško je v slabih devetnajstih minutah na parketu dosegel eno točko (za dve točki 0:2, trojke 0:1) in zbral dve podaji, skok in ukradeno žogo. V zasedbi Jureta Zdovca, ki je po zmagi aktualnega prvaka Evrolige, Anadolu Efesa, doma proti Unicsu (71:68), edina ekipa še brez zmage v Evroligi, sta bila najbolj učinkovita Lukas Lekavičius s 17 točkami in Josh Nebo, ki je dosegel 12 točk in ujel 13 odbitih žog.

V naslednjem krogu bo Žalgiris gostoval v Tel Avivu, Bayern pa bo gostil Armani Milano.