Barcelona razbila Fenerbahče

Moskva, Barcelona, 12. 11. 2020 19.54 |

STA, M.J., J.K.
0

Košarkarji Baskonie iz Vitorie so v 8. krogu Evrolige gostovali pri CSKA Moskvi in tesno izgubili s 86:89. Zoran Dragić je za Baske dosegel tri točke v slabih desetih minutah na parketu, junak tekme pa je bil domači branilec Darrun Hilliard, ki je ob metu 7:10 za tri točke dosegel 31 točk. Rusi so zabeležili peto zmago in se povzpeli na tretje mesto, Baskonia pa ostaja v spodnjem delu razpredelnice z izkupičkom 2-4.

• Vrhunci tekme Barcelona - Fenerbahče
    02:00
    Vrhunci tekme Barcelona - Fenerbahče
  • Vrhunci tekme CSKA Moskva - Baskonia
    01:21
    Vrhunci tekme CSKA Moskva - Baskonia

Vodilna ekipa Evrolige Barcelona (7-1) je v na papirju derbiju kroga suvereno premagala Fenerbahče (4-4) Igorja Kokoškova. Katalonci so bili boljši v vseh elementih in so na koncu slavili s 97:55. Prepričljivo zmago je zabeležil tudi Maccabi Tel Aviv, ki je prekinil niz dveh porazov, hkrati pa Žalgirisu zadal drugi zaporedni neuspeh (85:57). Zdaj Žalgiris, CSKA Moskva in Olympiacos, ki je danes ugnal Albo Berlin s 75:71, za vodilno Barcelono zaostajajo dve zmagi. V petek lahko vse tri prehiti Bayern München (5-2) Žana Marka Šiška, če bo doma ugnal Valencio (4-2) Klemna Prepeliča.

Igor Kokoškov
Igor Kokoškov FOTO: AP

Preostale tekme 8. kroga (dvoboj Himki - Armani Milano je bil prestavljen zaradi več okuženih igralcev v italijanski ekipi) so Crvena zvezda Beograd - Real Madrid, Panathinaikos Atene - Anadolu Efes Istanbul in Asvel Villeurbanne - Zenit Sankt Peterburg.