Evroliga: Milančani osvojili Madrid

Kaunas, 08. 01. 2021 22.57 |

M.J., STA
0

Košarkarji ekipe Armani Milano so v 18. krogu Evrolige priredili presenečenje, saj so sredi Madrida ugnali Real (80:76). Italijani so s tem končali niz petih zaporednih zmag Špancev. Na vrhu razpredelnice je še naprej moskovski CSKA, ki pa je v četrtek izgubil s špansko Baskonio, za katero igra slovenski košarkar Zoran Dragić.

Slovenec Zoran Dragić je proti Rusom igral le dobrih sedem minut in v tem času vpisal podajo. Valencia Klemena Prepeliča pa je v gosteh izgubila proti po novem drugouvrščeni Barceloni z 72:89. Prepelič je igral dobrih devet minut in pol, dosegel je sedem točk, zbral pa še dve podaji in skok. Na tej tekmi je pri domačih Alex Abrines dosegel 16 točk. Crvena zvezda je izgubila proti Fenerbahčeju z 71:73, Alba Berlin proti Maccabiju Tel Avivu s 73:85, Panathinaikos pa proti Zenitu s 77:89. Litovski Žalgiris je doma po odlični igri v tretji četrtini visoko ugnal ruski Himki (102:75). Podobno prepričljiv je bil turški Anadolu Efes na gostovanju pri Asvelu v Franciji (80:102).