Jeseničani v Alpski ligi do pete zaporedne zmage

Salzburg, 18. 01. 2021 21.15 |

STA, T.Š.
0

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi Alpske lige v gosteh premagali mlado ekipo Salzburga s 7:5 in zabeležili že peto zaporedno zmago. Z učinkovitostjo sta se izkazala Jaka Sodja in Jaka Šturm, ki sta dosegla vsak po tri gole.

Jeseničani nadaljujejo uspešno serijo tekem v regionalnem tekmovanju. Izgubili so le prvo v tem koledarskem letu, današnja zmaga pa je že peta v nizu. Z njo so se tudi pomaknili tik pod vrh lestvice, pred železarji sta le Pustertal in SŽ Olimpija.

Pri mladi salzburški zasedbi, ki tudi dobro igra v alpski ligi, so se morali Jeseničani kar potruditi za zmago. Začetek je bil njihov, povedli so po zadetku Aljoše Crnoviča, toda v le dveh minutah so nato Jeseničani najprej dobili gol, pa povedli z zadetkom Jake Sodje, a spet dovolili izenačenje. Tretjina pa je pripadla gostom, potem ko je v 18. minuti za minimalno prednost poskrbel Jaka Šturm. Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Domači so izenačili, Jeseničani prek Sodje spet povedli, a na polovici tekme ob igralcu manj spet prejeli zadetek za 4:4. A že manj kot minuto pozneje je Šturm poskrbel, da so gostje tudi na drugi odmor odšli s prednostjo.

Šele v zadnji tretjini so si lahko železarji nekoliko oddahnili. Danes zelo razpoložena Šturm in Sodja sta dosegla vsak še po en gol in tako tekmo oba končala s "hat-trickom", vodstvo 7:4 v 49. minuti pa je bilo nato vendarle prevelika ovira za Salzburg, ki je do konca le še kozmetično popravil izid. V strelih je bilo 34:31 za gostitelje, vratar železarjev Žan Us je zbral 29 obramb.

Jeseničani bodo lahko dobro formo potrjevali že v četrtek, ko bodo v Podmežakli gostili Cortino.