Olimpija zapravila 14 točk prednosti in v Brescii vknjižila nov poraz

Brescia, 16. 10. 2019 22.44 |

Košarkarji Cedevite Olimpije tudi v tretjem poskusu niso uspeli vknjižiti prve zmage v novi sezoni evropskega pokala, potem ko so bili od "zmajev" v Brescii boljši košarkarji Germani Leonesse. Ljubljančani so v zadnjih minutah še vodili z 71:69, nato pa so Italijani z delnim izidom 7:0 obrnili tekmo v svojo korist (78:71). Prav tako v skupini C je za zmago Joventuta nad Darušafako z "norim" košem poskrbel Klemen Prepelič (85:82).

"Oranžno-zeleno-beli" so na gostovanju v Lombardiji ostali prikovani na dno lestvice. FOTO: Miro Majcen

Za Ljubljančane je to tretji poraz v treh nastopih v tekoči sezoni evropskega pokala. Vsakokrat so bili blizu zmage; v uvodnem krogu so v Stožicah izgubili s turško Darušafako, v drugem krogu so po slabi zadnji četrtini klonili na gostovanju v Kazanu, tokrat pa so podobno slabo odigrali zaključek tekme v Brescii in znova ostali brez dveh točk. Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Codi Miller-McIntyre z 21 točkami in Jaka Blažič, ki jih je dosegel 18.

Trener novoustanovljene ljubljansko-zagrebške ekipe Slaven Rimac je tretjič doživel podoben scenarij. Njegovi varovanci so solidno odigrali "nepomembne minute", ko pa se je tekma prevesila v odločilne trenutke, so ostali brez naboja. Tako kot v Kazanu prejšnji teden so zapravili štirinajst točk naskoka. Nekaj minut pred odhodom na polčas je imela Cedevita Olimpija prednost 43:29, v prvih dvajsetih minutah pa je tekmecu zabila 46 točk. V drugem polčasu je ponovno odpovedala v napadu in obrambi. Izgubila ga je s 25:39. V tretji četrtini je zmogla komaj enajst točk, v zadnji pa 14.

Vseeno je bila še dve minuti pred koncem v igri za zmago (71:71). A podobno kot na prejšnjih tekmah ni imela igralca odločitve. Tokrat je najprej Blažič poskusil s prodorom pod koš, nato pa je Marko Simonović dvakrat zapored na hitro sprožil za tri točke. Nova priložnost za prebijanje evropskega ledu se ponuja v četrtem krogu, 23. oktobra, ko v dvorano Stožice prihaja francoski Nanterre 92. Ta je v domačem obračunu z Unicsom dosegel ravno toliko točk, a moral priznati premoč Rusom (92:94), ki imajo na vrhu lestvice pet točk kot Joventut in Darušafaka. Tesen katalonsko-turški dvoboj je v Badaloni pripadel zeleno-črnim, ki so slavili s 85:82. Slovenski reprezentant Klemen Prepelič je dosegel devet točk, zadnje tri, ki so preprečile podaljšek, pa z metom z lastne polovice ob zvoku sirene, s katerim je poskrbel za noro slavje v domači dvorani Palau Olimpic.

Izidi evropskega pokala, skupina C:

Germani Brescia Leonessa ‒ Cedevita Olimpija 78:71 (19:27, 20:19, 16:11, 23:14)
Lansdowne 16 točk, Abass 15, Cain (8 skokov) in Sacchetti 10; Miller-McIntyre 21, Blažič 18, Hopkins 10

Joventut Darušafaka Tekfen 85:82
(Klemen Prepelič 9 točk, 5 skokov, 5 podaj, 2 ukradeni in 2 izgubljeni žogi v 23:40 za Joventut.)

Nanterre 92 ‒ Unics Kazan 92:94

Lestvica: 1. Darušafaka 5 točk, 2. Joventut 5, 3. Unics 5, 4. Brescia 5, 5. Nanterre 4, 6. Olimpija 3.