Fenerbahče Igorja Kokoškova zmagal osmič zapored

Ljubljana, 28. 01. 2021 23.12 |

Košarkarji Fenerbahčeja, ki jih vodi srbski strateg Igor Kokoškov, so v evroligi zmagali osmič zapored. V gosteh so kar s 107:76 premagali Himki iz Moskve. Barcelona je bila v tesni končnici boljša od Olympiacosa, Armani Milano pa je ugnal Zenit iz Sankt Peterburga.

Igor Kokoškov
Igor Kokoškov FOTO: AP

Pri Fenerbahčeju so imeli štirje igralci statistični indeks 23 ali več. Jan Vesely (27) je dosegel 15 točk, Dyshawn Pierre (26) jih je zbral 18, Lorenzo Brown (25) sedemnajst, Nando De Colo (23) pa osemnajst. Turki so se z izkupičkom 13-10 pomaknili v zgornjo polovico nastopajočih.

Vodstvo na lestvici je utrdila Barcelona (17-6), ki je zmagala v Pireju s 76:74. Cory Higgins je šest sekund pred koncem zadel dva prosta meta, Olympiacos pa je imel v zadnjem napadu dva poskusa za izenačenje, vendar je oba zgrešil.

Tudi Armani Milano je do šeste zaporedne zmage in tretjega mesta na lestvici prišel šele v zaključku tekme. Proti Zenitu je zaostajal večji del tekme, nato pa je v zadnjih dveh minutah Kevin Punter dosegel pet točk v nizu in rešil vprašanje zmagovalca.

V petek bodo na sporedu preostali dvoboji 23. kroga CSKA Moskva – Bayern München, Alba Berlin – Real Madrid, Panathinaikos Atene – Valencia, Crvena zvezda Beograd – Asvel Villeurbanne in Baskonia Vitoria – Žalgiris Kaunas, obračun med Maccabijem iz Tel Aviva in Anadolujem Efesom pa je prestavljen.

Izidi, 23. krog: – četrtek, 28. 1.:
Himki Moskva – Fenerbahče Istanbul 76:107
Olympiacos Pirej – Barcelona 74:76
Armani Milano – Zenit Sankt Peterburg  82:76