Randolph in Prepelič sredi Barcelone slavila naslov prvaka

Barcelona, 21. 06. 2019 22.53 |

V dvorani Palau Blaugrana sta se na četrti tekmi finala španskega državnega prvenstva pomerila večna tekmeca Barcelona in Real Madrid. Zmage pa se je veselil kraljevi klub, ki je na četrtem 'El Clasicu' slavil s 74 : 68 in tako s skupnim izidom 3 : 1 ubranil naslov najboljšega v Španiji. Anthony Randolph je za prvake prispeval deset točk.

TEKMA

Prvo četrtino so zelo udarno otvorili gostje iz Madrida in ekspresno povedli z dvomestnim številom točk (19 : 8). Slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je tekmo začel v udarni peterki stratega Pabla Lasa, je v uvodnih desetih minutah za kraljevi klub prispeval 5 točk. Najbolj razpoložen pri gostih je bil v uvodni četrtni sicer Rudy Fernandez, ki je Kataloncem 'nasul' 9 točk. A domačini so se po slabem začetku četrtine pobrali in se do konca prvega dela igre povsem približali gostom. Najbolj razpoložen košarkar v domačem taboru je bil sicer Chris Singleton, ki je dosegel 6 točk. Jaka Blažič v prvi četrtini ni dobil priložnosti za igro, na drugi strani pa Klemna Prepeliča znova ni bilo v kadru Reala. Prva četrtina je tako s 24 : 21 pripadla gostom, ki so tako zapravili 11 točk prednosti, ki so si jih priigrali v uvodnih petih minutah tekme.

V drugi četrtini, ki s 13 : 12 pripadla Realu, strelci niso bilo tako razpoloženi. Za Madridčane je v drugih desetih minutah največ, šest točk prispeval Trey Tompkins za domačine pa je 8 točk dosegel Kevin Pangos. Prvi polčas je tako s 37 : 33 pripadel branilcem naslova, ki so bili tako le še 20 minut oddaljeni od ubranitve naslova španskih prvakov.

Real je v četrti tekmi premagal Barcelono in se razveselil drugega zaporednega naslova državnega prvaka v Španiji. FOTO: Twitter

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi. Realovi igralci so bili zelo razpoloženi v napadu in izjemno agresivni in marljivi v obrambi. Celo tako, da so v uvodnih petih minutah igralcem Barcelone dopustili, da so dosegli zgolj štiri točke, sami pa so jih deset in so po polovici tretje četrtini znova vodili z dvomestnim številom točk prednosti (47 : 37). A podobno kot v prvi četrtini, so tudi tokrat gostujoči košarkarji dovolili, da se domačini vrnejo v igro. Barcelona je tako pred zadnjimi tremi minutami prišla na vsega štiri točke zaostanka, a je njihov nalet s trojko v pravem trenutku zaustavil Facundo Campazzo in pred zadnjimi desetimi minutami je prednost Reala znašala osem točk (55 : 47).

Barca se je na začetku zadnje četrtine znova povsem približala aktualnim prvakom, ki pa so nato znova zagospodarili na igrišču in dve minuti pred koncem je Walter Tavares s spektakularnim zabijanjem poskrbel, da je Real v končnico tekme vstopil s kar 12 točkami prednosti (67 : 55). Adam Hanga je sicer takoj odgovoril s trojko, a do konca tekme je bilo še zgolj 90 sekund in v Madridu so po tihem že slavili 35. državni naslov španskih prvakov. Minuto pred koncem je prednost gostov znašal deset točk. Katalonci so poskušali z agresivno obrambo preprečevati napade Reala, a niso želeli storiti osebne napake, ki bi gostom omogočila, da bi izvajali proste mete in posledično prihajali do lahkih točk. Kataloncem do konca tekme ni uspelo izničiti prednosti in izsiliti pete tekme in Real se je po zmagi s 74 : 68 veselil drugega zaporednega naslova prvakov in četrtega v zadnjih petih letih. Anthony Randolph je tekmo končal pri desetih točkah. Prvi strelec srečanja je bil sicer Kevin Pangos s 16 točkami, pri Realu pa je bil s 15 najbolj razpoložen košarkar Campazzo. Svojim nekdanjim soigralcem je takoj po veliki zmagi za naslov čestital tudi slovenski čudežni deček Luka Dončić. Dončića je sicer kot najkoristnejši igralec finalne serije zamenjal prav Campazzo.