Hrvati po porazu vzroka niso iskali v podcenjevanju: 'Zmaga Slovencev je več kot zaslužena'

Varaždin, 06. 09. 2018 10.33 |

Tudi štirje košarkarji, ki si kruh služijo v ligi NBA, niso bili dovolj hrvaški reprezentanci, da bi na prijateljskem dvoboju s Slovenijo prišla do zmage. Hrvaški mediji so bili po tekmi kritični do igre reprezentance, ki je bila po njihovem mnenju, kot so zapisali, "brezvoljna, neborbena in nasploh veliko premalo za morebitno zmago proti razigrani Sloveniji, ki je nastopila s povsem novo zasedbo".

Košarkarji Slovenije so odigrali prvo od dveh prijateljskih tekem v okviru priprav na nadaljevanje kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Po borbeni predstavi in sedemnajstih zadetih trojkah so nadvse presenetljivo zmagali s 87:86. Naši košarkarji, ki so v Varaždinu nastopili z močno pomlajeno reprezentanco, so bili vseh 40 minut boljši tekmec od zasedbe hrvaškega stratega Dražena Anzulovića, ki je imel v svojih vrstah štiri igralce iz lige NBA - Bojana Bogdanovića iz Indiane Pacers, Daria Šarića iz Philadelphie 76-ers, Ivico Zubca iz Los Angeles Lakers ter Anteja Žižića, ki si kruh služi v Clevelandu.

Junak slovenske zmage je bil 27-letni Jakob Čebašek (200 cm), član belgijskega Liegea, ki je dosegel 22 točk in zadel pet trojk iz sedmih poskusov.
Gostitelji tekme niti enkrat niso vodili. "Bilo so boljši vseh 40 minut in zasluženo zmagali. Nismo bili na nivoju za takšno tekmo. Slaba energija, premalo borbenosti in tekma je že od uvoda šla v napačno smer. Slovenija se je razigrala, še posebej v drugi četrtini, ko so nam zabili 27 točk. Veliko preveč za resno tekmo," je hrvaškim novinarjem hitel pripovedovati Dražen Anzulović, ki je videl premehko Hrvaško.

Bojan Bogdanović (z žogo) je dosegel 17 točk in imel še sedem skokov.
Bojan Bogdanović (z žogo) je dosegel 17 točk in imel še sedem skokov. FOTO: Damjan Žibert

"V prvem polčasu smo naredili le nekaj osebnih napak, sploh nismo prišli v bonus. Bili smo enostavno premehki," je še dodal hrvaški košarkarski selektor. "Podcenjevanje? Ne, ni bilo nikakršnega podcenjevanja. Vedeli smo, da bo Slovenija nastopila z mlajšo zasedbo in da bodo bili novinci močno motivirani. Pot do zmage jim je olajšal fantastičen odstotek zadetih metov z razdalje. Mi pa smo se zbudili in zaigrali tako, kot znamo, šele po zaostanku šestnajstih točk," je bil izčrpen Anzulović in še enkrat pohvalil Slovence za odlično tekmo in zasluženo zmago v Varaždinu.