Irving na debiju povedel Dallas do zmage v mestu angelov

Los Angeles, 09. 02. 2023 05.10 |

Milan Doknić
12

Kyrie Irving je v Los Angelesu proti Clippersom debitiral za Dallas Maverickse. Že po prvi četrtini je bilo jasno, da se v novem dresu počuti dobro, saj so Mavsi vodili 41:25. Na polčas so Teksašani odšli s prednostjo 60:52, Irving pa je v tem času zbral 13 točk. Na koncu so Mavsi ob 24 točkah, štirih skokih in petih podajah Irvinga v mestu angelov slavili 110:104. Luka Dončić na tekmi ni igral zaradi poškodbe pete.

"To nista dva 23-letnika, ki se bosta borila za mesto alfa samca v slačilnici. To je Lukovo moštvo in tudi bo Lukovo moštvo," je pred tekmo dejal glavni trener Mavericksov Jason Kidd in po njegovi prvi tekmi je jasno, da se Kyrie Irving v dresu svojega četrtega moštva v ligi NBA očitno počuti odlično. Predvsem pa je Luka Dončić, ko je poškodovan, lahko bolj miren, saj se zaveda, da bo na parketu še en zvezdnik, ki s svojimi izkušnjami lahko vodi moštvo.

Tekmo je Irving seveda začel v prvi postavi, svoj prvi koš pa je zadel po štirih minutah igre po podaji Dwighta Powella. Kmalu za tem sta sledili dve trojki organizatorja igre in Dallas je v mestu angelov vodil že 24:9. Poleg Irvinga so tekmo ob odsotnosti prvega zvezdnika moštva Luke Dončića, ki še vedno ni nared po poškodbi stopala, začeli Tim Haradway ml., Josh Green, Reggie Bullock in Dwight Powell. Markieff Morris, ki je v Dallas kot zamenjava za Spencerja Dinwiddieja in Doriana Finneyja-Smitha prišel skupaj z Irvingom, na tekmi ni zaigral, kar je jasen znak, da trener Jason Kidd nanj letos ne računa resno.

Predvsem Bullock je na začetku tekme bil nezaustavljiv, saj je po zgolj osmih minutah igre na svojem računu imel že 15 točk. Pri Clippersih sta tekmo začela oba prva zvezdnika Paul George in Kawhi Leonard. Odlično pa je zanje igral Terance Mann, ki je po prvih 24 minutah igre na svojem računu imel 15 točk. Drugi polčas so Clippersi po zaostanku 60:52 med odmorom začeli bolje in v zadnjih 12 minut igre so vstopili z zaostankom zgolj treh točk (81:78). Pri Mavericksih je tekmo na klopi začel letos odlični Christian Wood, ki mu Kidd po povratku po poškodbi ne namenja tako veliko minutažo kot pred njo.

V zadnji četrtini je na sceno stopil Theo Pinson, ki je v tem delu igre dosegel devet točk. Mavericksi so v zadnje tri minute igre vstopili s prednostjo sedmih točk, Teksašani pa so zdržali pritisk in z ekipno igro na koncu slavili. Tekmo je vseh pet Mavericksov, ki so začeli v prvi postavi, končalo z vsaj 10 točkami. Hardaway ml. je tekmo končal z 19 točkami, petimi skoki in šestimi podajami, Bullock pa je zbral 18 točk in po pet skokov ter podaj. Omembe vredna je tudi odlična in predvsem izjemno učinkovita predstava Josha Greena, ki je ob 72-odstotnem metu tekmo zaključil s 14 točkami, petimi skoki, dvema ukradenima žogama in blokado. Kyrie Irving je na koncu zbral 24 točk, štiri skoke in pet podaj. Pri Clippersih so trije igralci prestopili mejo 20 točk, Norman Powell jih je zbral 24, Terance Mann jih je dodal 21, Paul George pa 20. Kawhi Leonard je dosegel 18 točk.

Luka Dončić je zaradi poškodbe pete izpustil tretjo zaporedno tekmo, naslednja priložnost, da prvič zaigra s Kyriejem Irvingom sledi v noči s petka na soboto ali s sobote na nedeljo, ko bodo Mavsi obakrat gostovali pri Sacramento Kingsih.