Trojka z 18 metrov ob zvoku sirene pokopala Dallas

Cleveland, 28. 02. 2024 06.30 |

Košarkarji Dallasa so na gostovanju pri Clevelandu klonili z izidom 121:119, tekmo pa je tik pred zvokom sirene z metom s svoje polovice odločil Max Strus. S 45 točkami, 14 asistencami in devetimi skoki je bil najučinkovitejši igralec tekme Luka Dončić.

Cleveland Cavaliers
Cleveland Cavaliers FOTO: AP

Izenačena prva četrtina se je končala temu primerno, z rezultatom 23:24. Luka Dončić se je v tem času podpisal pod 11 točk, trener Mavsov Jason Kidd pa mu je v nadaljevanju namenil nekaj počitka. Domačini so to izkoristili in po dobri polovici druge četrtine vodili z izidom 56:41. Slovenski zvezdnik je v končnici prvega polčasa prevzel odgovornost in s štirimi trojkami ter nekaj odličnimi potezami zaostanek do odmora znižal na minus štiri (60:56).

Statistika Luke Dončića na tekmi proti Clevelandu
Statistika Luke Dončića na tekmi proti Clevelandu FOTO: Sofascore.com

Dallas je hitro po začetku tretje četrtine prišel do izenačenja, nato pa smo v Rocket Mortgage FieldHousu spremljali zelo izenačen obračun. Dončić je že pred koncem tretje četrtine presegel svoje povprečje doseženih točk, moštvi pa sta se v zadnjo četrtino podali ob rezultatu 83:82.

Cleveland - Dallas
Cleveland - Dallas FOTO: AP

Odločilnih 12 minut spektakla so bolje otvorili domačini, ki so si hitro priigrali prednost petih točk, Dallas pa je devet minut pred koncem ponovno povedel. Dončić je v nadaljevanju dvakrat asistiral P. J. Washingtonu, po trojkah 25-letnega Slovenca ter Maxija Klebra pa so Mavsi pet minut pred koncem tekme povedli za 10 točk. Na žalost Teksašanov je v končnici tekme Maxu Strusu stekel met za tri točke, na račun katerih so Cavsi prišli na točko zaostanka (112:113). Kiddovi varovanci so nato v obrambi pozornost namenili Strusu, posledično pa je imel več prostora Donovan Mitchell, ki je z dvema trojkama poskrbel za prednost domačinov z izidom 118:115.

Do konca tekme je bilo še manj kot pol minute, Kyrie Irving pa je zaostanek hitro znižal na minus ena (118:117). Gostitelji so v nadaljevanju po napaki izgubili žogo, Washington pa je po asistenci Dončića rezultat ponovno obrnil v prid gostov (118:119). Cavaliersi so imeli za napad dobri dve sekundi časa, odgovornost pa je prevzel vroči Strus in z metom s svoje polovice odločil tekmo v Clevelandu.

Liga NBA, izidi:
Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks                  121:119(Luka Dončić: 45 točk, 14 podaj, 9 skokov)
Orlando Magic - Brooklyn Nets                                   108:81
Washington Wizards - Golden State Warriors      112:123
Atlanta Hawks - Utah Jazz                                             124:97
Boston Celtics - Philadelphia 76ers                           117:99
New York Knicks - New Orleans Pelicans                92:115
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs   114:105
Chicago Bulls - Detroit Pistons                                    95:105
Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets                      123:85