Košarka

Konec ere v Dallasu: po Dončićevem odhodu slovo še za trenerja Kidda

Dallas, 20. 05. 2026 07.36 pred 21 dnevi 1 min branja 19

Jason Kidd

Po razočaranju v sezoni 2025/26, ko je moštvo Dallas Mavericks končalo z le 26 zmagami, sta klub in glavni trener Jason Kidd sklenila sporazum o prekinitvi sodelovanja. Odločitev sledi obdobju reorganizacije ekipe po odhodu Luke Dončića.

Težave Dallasa so se začele lanskega februarja po senzacionalnem odhodu slovenskega zvezdnika Luke Dončića v Los Angeles Lakers. Vodstvo kluba je novembra lani najprej odpustilo generalnega direktorja Nica Harrisona, po koncu klavrne sezone 2025/26 pa se je za sodelovanje zahvalilo tudi Jasonu Kiddu, ki je ekipo vodil od leta 2021.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Dallas se je pod njegovim vodstvom pred dvema letoma uvrstil v veliki finale lige NBA in izgubil proti Boston Celtics. Pred začetkom sezone 2025/26 je franšiza iz Teksasa na naboru dobila pravico prvega izbora. V svoje vrste je zvabila nadarjenega Cooperja Flagga, kljub temu pa je teksaška ekipa porazno zaključila sezono z izkupičkom 26 zmag in 56 porazov.

Triinpetdesetletni Kidd je pred prihodom v Dallas vodil tudi Brooklyn Nets in Milwaukee Bucks, dve sezoni pa je bil pomočnik trenerja pri moštvu Los Angeles Lakers. Igral je za Dallas Mavericks, Phoenix Suns, New Jersey Nets in New York Knicks, s teksaško ekipo je leta 2011 zmagal v ligi NBA.

Na reprezentančni sceni je bil član dveh zmagovitih ameriških zasedb na olimpijskih igrah v Sydneyju 2000 in Pekingu 2008.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI19

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

chronic
20. 05. 2026 13.04
Redko srečaš bolj "omejen" vodstveni kader, čeprav v Sloveniji jih je kar nekaj.
Koronavirusovec
20. 05. 2026 11.48
slab trener
konstruktor
20. 05. 2026 11.37
namesto Sekuliča?
mmblackbird
20. 05. 2026 10.35
škoda.....vrhunski poznavalec in trener
a res1
20. 05. 2026 10.13
Že zadnjič sem opozarjal, da so ga verjetno vrgli ven, sedaj je pa jasno.
Krog
20. 05. 2026 09.41
Sezona z Luko mu je dvignila ugled, po njegovem odhodu pa se je bolj jasno pokazalo, kje so njegove omejitve. Roko na srce, Jason Kidd ne spada v sam trenerski vrh lige, morda je bolj primeren za vlogo pomočnika kot pa glavnega trenerja.
Uporabnik-1442225
20. 05. 2026 10.22
Se popolnoma strinjam
graf
20. 05. 2026 12.16
Vakalunga
20. 05. 2026 08.45
Tudi RUMENI so ODPADLI, kot knof od GAT...tako slabi kot so sedaj z Donkijem še niso bili..
STDB
20. 05. 2026 08.57
A tako izjavo lahko podpreš s kakšnim dejstvom? Ali vsaj s subjektivnim mnenjem kakega poznavalca košarke? Ker tvoje mnenje je sicer vredno manj kot žvečilka na podplatu.
nebel
20. 05. 2026 09.17
Odpadli so brez Dončiča, dokler je še igral so bili na tretjem mestu zahoda.
hojladri123
20. 05. 2026 09.30
Rumeni že 15 let niso nič od nič, pa sem njihov navijač... Od ere Kobe-ja je praktično nula. pustimo tist naslov iz bubbla
Kritikizstajerske
20. 05. 2026 08.43
Hišica iz kart se podira...
Bbcc123
20. 05. 2026 08.42
Drugemu jamo skopali in sami noter padli. Pravilno.👍
Korošec77
20. 05. 2026 08.22
Ko le Luka odšel, je bilo vprašanje časa, kdaj bo tudi Kidd, ker je bilo jasno, da bodo pristali na dnu lestvice. In žal bo tako še nekaj let.
Zrcalo
20. 05. 2026 08.08
V manj kot dveh letih se je vse sesulo v prah! In Amerikanci potem rečejo: "Nič osebnega. Gre samo za posel." Japajade!
nebel
20. 05. 2026 09.19
Za slab posel. Ne znajo.
asdfghjklč
20. 05. 2026 12.00
No, saj glavni so že rekli, da so s prodajo dončiča naredili napako ... saj prav tako, včasih je treba nazaj na začetek, da se strezniš ... oni so šli zdaj že drugič.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758