Jezerniki v finalu konference

Cleveland, 17. 05. 2008 11.05 |

STA, T.Š.
1

Los Angeles Lakers so v gosteh premagali Utah Jazz, Cleveland Cavaliers pa so po domači tekmi izsilili sedmo tekmo z Bostonom.

Kobe Bryant je popeljal Los Angeles v finale konference.
Kobe Bryant je popeljal Los Angeles v finale konference. FOTO: Reuters

Končnica v severnoameriški košarkarski ligi NBA se počasi bliža koncu. V polfinalu zahodne konference si je ekipa Los Angeles Lakers v gosteh pri Utahu priborila zmago s 108:105 in se z izidom s 4:2 uvrstila v finale konference. V polfinalu vzhoda je Cleveland s 74:69 ugnal Boston, izid v zmagah pa je poravnan na 3:3.

Košarkarji ekipe Los Angeles Lakers so si priborili nastop v finalu zahodne konference. V šestem srečanju proti Utah Jazz so v dvorani Energy Solutions Arena v Salt Lake Cityju slavili s 108:105 in s skupnim izidom 4:2 napredovali v finale, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja San Antonio Spurs – New Orleans Hornets.

Jezerniki so tokrat tudi ob pomoči Slovenca Saše Vujačića zelo dobro začeli in že na koncu prve četrtine vodili s trinajstimi točkami prednosti (33:20). Do polčasa je prednost gostov narasla že na 19 (62:43), a so v drugem delu na plin pritisnili gostitelji. Kljub temu da je bila tako tretja kot tudi zadnja tretjina povsem v domeni "Jazzerjev", pa domačinom ni uspelo nadoknaditi prevelikega zaostanka.

Ključni igralec Jezernikov je bil znova odlični Kobe Bryant, ki je v statistiko vnesel 34 točk, osem skokov in šest podaj. Dvoštevilčno število točk je vknjižila še peterica košarkarjev iz mesta angelov, Pau Gasol jih je dodal 17 (k temu še 13 skokov), Derek Fisher 16, Lamar Odom 13, Vujačić in Vladimir Radmanović pa po 12. Pri gostiteljih je Deron Williams dosegel 21 točk in 14 skokov, Mehmet Okur je dodal 16 točk.

Clevaland je v domači dvorani Quicken Loans premagal Boston s 74:69 in skupni izid izenačil na 3:3. Odločilna sedma tekma bo v nedeljo v Bostonu. Ekipa Celtics bo tako še enkrat več lovila napredovanje v odločilnem srečanju. V prvem krogu so bili s 4:3 boljši od Atlante, zdaj pa bodo podoben scenarij skušali uprizoriti tudi proti Clevelandu. Na tokratni tekmi je sicer v veliki meri odločala obramba, vendar pa gostje niso našli recepta za dobro razpoloženega LeBrona Jamesa. Slednji je tekmo končal pri 32 točkah, 12 skokih in šestih podajah. V vrsti gostov je bil s 25 točkami najboljši Kevin Garnett.