New York, 28. 03. 2010 09.56 |

Ekipa Houston Rockets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubila z branilci naslova, košarkarji Los Angeles Lakers.

Pau Gasol
Pau Gasol FOTO: Reuters

Španec Pau Gasol (30 točk, 8 skokov, 4 ukradene žoge) je bil najučinkovitejši mož v Houstnu, kjer so igralci iz Los Angelesa dosegli osmo zmago v zadnjih devetih tekmah. Po nepričakovanem porazu na prejšnji tekmi z ekipo Oklahoma City so Jezerniki z delnim izidom 20:0 v zadnjih šestih minutah druge četrtine prišli do visokega vodstva. Kobeju Bryantu, ki zadnjih pet minut ni igral, je le ena podaja manjkala do trojnega dvojčka (17 točk, 10 skokov, devet podaj). V vrstah gostiteljev je bil najboljši Argentinec Luis Scola (28 točk, 10 skokov).

Turek Mehmet Okur je v ameriški prestolnici za Utah zbral 22 točk in 11 skokov, Deron Williams 20 točk in 12 podaj, Carlos Boozer pa 22 točk in 10 skokov. Košarkarji Washingtona, Andray Blatche je zbral 20 točk, so zabeležili petnajsti zaporedni poraz, kar je neslavni klubski rekord. Igralci Wizards niso zmagali od 28. februarja.

Portland je z deseto zmago na zadnjih 12 tekmah dokončno izločil New Orleans iz končnice. Brandon Roy je iz 14 poskusov zgrešil le dvakrat (28 točk), v dresu gostiteljev pa je Darren Collison zadel vseh 10 metov iz igre (22 točk). V Chicagu je Jannero Pargo dosegel osebni rekord sezone (27 točk) in s soigralci premagal najslabšo ekipo lige iz New Jerseyja.

Washington Wizards - Utah Jazz 87:103
Chicago Bulls - New Jersey Nets 106:83
New Orleans Hornets - Portland Trail Blazers 101:112
Houston Rockets - Los Angeles Lakers 101:109
Golden State Warriors - Dallas Mavericks 90:111