Košarka

Oklahoma tudi na drugi tekmi močnejša od Lakersov

Oklahoma, 08. 05. 2026 05.14 2 min branja 20

LeBron James

Košarkarji Los Angeles Lakers so tudi na drugi tekmi drugega kroga končnice v ligi NBA morali priznati premoč branilcu naslova iz Oklahome, ki je bil slavil s 125:107. Gostje iz Kalifornije so sicer ob polčasu vodili za točko (57:58), nato pa v nadaljevanju popustili, si privoščili preveč napak in posledično nekajkrat nabrali dvomestni zaostanek. Pri Oklahomi sta bila z 22 točkami najučinkovitejša posameznika Chet Holmgren in Shai Gilgeous-Alexander, pri jezernikih pa Austin Reaves z 31 točkami.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Gostje iz Kalifornije so bili na uvodni tekmi drugega kroga končnice na zahodu pričakovano v podrejenem položaju. Čeprav so se varovanci trenerja JJ Redicka do sredine tretje četrtine sicer dobro upirali favoriziranemu tekmecu, je ta na koncu prepričljivo slavil prvo zmago v seriji.

Zelo udarno, po svojem že preverjenem receptu, je aktualni prvak lige NBA vstopil tudi v drugi obračun v Oklahoma Cityju. S čvrsto obrambo in organiziranim napadom so Shai Gilgeous-Alexander in druščina hitro prišli do prednosti sedmih točk (7:0). Na drugi strani sta hitro odgovorila najbolj razpoložena posameznika pri Lakersih Austin Reaves in Rui Hachimura, ki sta sredi uvodne četrtine poskrbela za izenačenje izida na 16:16. A Oklahoma je znala izkoristiti vsako napako nasprotnika, kar jo je po seriji košev Jaylina Williamsa in Gilgeous-Alexandra znova pripeljalo do dvomestne prednosti (27:16).

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Hachimura je z uspešnima metoma izza črte 6,75 metra poskrbel, da prednost domačega moštva po zaključku prve četrtine ni bila visoka (27:23). Precej bolje so 17-kratni prvaki odigrali v drugi četrtini, ki so jo zahvaljujoč precej boljši obrambi in težavam Gilgeous-Alexandra z osebnimi napakami dobili s 35:30. V tem delu igre sta se omenjenima Reavesu in Hachimuri z večjo učinkovitostjo v napadu priključila še zimzeleni LeBron James in obrambni specialist Marcus Smart. Jezerniki so na veliki odmor odšli z minimalno prednostjo (57:58).

Preveliko število napak v napadu - kar 19 so jih Lakersi zbrali do sredine zadnje četrtine - so botrovale vnovičnemu postopnemu zviševanju vodstva domačih. Slednji so z delnim izidom 15:3 povedli za 11 (91:80), Redick pa je bil primoran vzeti minuto odmora. Oklahoma je v zadnji del igre vstopila s prednostjo 13 točk (93:80). Z boljšo obrambo in petimi zaporednimi točkami Jamesa so se jezerniki tekmecu znova približali na sedem točk zaostanka (96:89). V želji po čim prejšnjem rezultatskem priključku so si znova privoščili preveč napak, kar je domače moštvo znalo izkoristiti za še drugo zmago v seriji s 125:107. 

Liga NBA, končnica, 2. krog, zahodna konferenca, druga tekma, izid:

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 125:107 (27:23, 30:35, 36:22, 32:27)

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
KOMENTARJI20

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

nemeJungat
08. 05. 2026 11.07
Ne moreš komentirat, kako so super brez Dončiča?
Amor Fati
08. 05. 2026 11.11
Edino kar lahko rečemo je, da so dokazano boljši brez Lukata in slabši brez Reavesa. 🤣
asdfghjklč
08. 05. 2026 11.20
Tvoje "strokovno" mnenje nikogar ne zanima. Če James reče, da so brez njega v qurcu, potem raje tega strokovnjaka poslušam.
Amor Fati
08. 05. 2026 11.27
Strinjam se. Že, ko gledaš utrinke tekme lahko dobro vidiš, da jim manjka Luka v napadu, ampak predvsem v obrambi, za katero je pravi velemojster 🤣
Hc4life
08. 05. 2026 10.51
Zdrahar je na bolniški pa še kr vzganja cirkuse na klopi...MVP ne bo ,bi pa mu lahko podelili naziv naj zdrahar lige
Amor Fati
08. 05. 2026 09.50
Jz sem razočaran 🤣
asdfghjklč
08. 05. 2026 11.21
Ti si vesel, ker je tvoj brat iz srbije (Jokica) izpadel že v prvem krogu.
Amor Fati
08. 05. 2026 11.28
Samo tega, da je moj najljubši klub še vedno v igri za naslov.
medwd
08. 05. 2026 09.47
Še dobro da Luka ne igra, kakšni komentarji slovenčkov. kaj imaste od tega? najbrž osnovnošolci, al pa vsaj s pametjo iz osnovne šole. to je pa možno ja.
Panter 63
08. 05. 2026 09.54
Si prebral kateri svoj komentar? Pod rubriko tujina in si stalni gost pod temo o Hrvaški, revček ubogi. Ti pa že nimaš kaj postavljati takšna vprašanja. Tvoji so na nivoju IQ temperature severnega pola. Še otroški vrtec se kosa s tvojimi komentarji. Samo utihni.
Zrcalo
08. 05. 2026 08.59
OKC ima res dolgo klop! Brez Luke se zna zgoditi metla!
Koronavirusovec
08. 05. 2026 09.12
ne bo metla, v zadnjih letih je značilno da vodilne ekipe po 3-0 prepustijo zmago nasprotnikom da zmagajo doma s 4-1
Mali medo
08. 05. 2026 09.14
Anion6anion
08. 05. 2026 08.38
Čudežni deček, bi se kregal s sodniki tudi ko ni v igri. Kakšne je počel na tekmi... Res rabi psiho pomoč
Mali medo
08. 05. 2026 08.06
A naš MVP še počiva. 3 enekcije v rit pa igrat.
hojladri123
08. 05. 2026 08.29
Medo, pejd se pripravljat na pomladno parjenje
Mali medo
08. 05. 2026 08.54
Kr vezelin si kupi.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763