Jokić oddal kandidaturo za najlepšo asistenco sezone

Denver , 13. 01. 2024 08.16 |

Košarkarji Denverja so v noči na soboto na krilih izjemnega Nikole Jokića (27 točk, 14 asistenc, 10 skokov) doma ugnali New Orleans Pelicanse (125:113). Srbski center in dvakratni dobitnik nagrade MVP je pred koncem prvega polčasa navdušil z eno najlepših podaj v dosedanjem delu sezone, ki jo je Aaron Gordon izkoristil za preprosto zabijanje.

Kot je razvidno s priloženega posnetka, to še zdaleč ni bila prva takšna podaja v režiji Nikole Jokića. A vendar so družbena omrežja hitro preplavili zapisi, da smo že videli najlepšo asistenco letošnje sezone.

28-letnik iz Somborja je proti Pelikanom spisal zgodovino tudi s tem, da se je pridružil Wiltu Chamberlainu kot edini košarkar, ki je v obdobju osmih tekem iz igre metal vsaj 80-odstotno. Upoštevani so vsi dosežki od leta 1954 naprej, ko je liga NBA vpeljala pravilo 24 sekund za posamezen napad.

Thompson in Curry spomnila na stare čase, Volkovi še naprej vodilni

Košarkarja Golden State Klay Thompson in Stephen Curry sta po zelo slabem začetku tekme vodila Warriorse do zmage s 140:131 nad Chicago Bullsi. Igralci Minnesote Timberwolves so Portland Trail Blazerse ugnali s 116:93 ter ostali prvi na zahodnem delu lige ter skupno drugi v ligi za tokrat prostim Bostonom.

Francoski center Minnesote Rudy Gobert se je po tekmi odsotnosti zaradi poškodbe vrnil s 24 točkami in 17 skoki za udobno zmago Timberwolvesov.

Biki so s 75:62 vodili ob polčasu, Warriors so nato odgovorili z 48 točkami v tretji četrtini. V njej je Thompson zadel vseh pet poskusov za tri točke in zbral 17 točk, skupaj pa 30 ter še šest podaj.

Curry je dodal 27 točk, a je imel znova zelo slab strelski večer, zadel je le osem od 24 metov iz igre. Ob tem je imel še devet asistenc, Jonathan Kuminga je vstopil s klopi za rezerve in imel 24 točk, do 39 točk je prišel najboljši strelec domačih DeMar DeRozan.

Golden State je s 15 točkami vodil v zadnji četrtini, a so se Bullsi vrnili na zaostanek s štirimi točkami na tekmi, pred katero so na posebni slovesnosti počastili ekipo iz sezone 1995/96, v kateri so slavili naslov prvaka.

Za San Antonio, zadnjo ekipo na lestvici zahodnega dela lige, je francoski zvezdniški novinec Victor Wembanyama nanizal 26 točk in 11 skokov in v zgolj 20 minutah na parketu prispeval k visoki zmagi Spursov s 135:99 nad Charlotte Hornetsi.

Spursi imajo zdaj sedem zmag. Zadnji v ligi pa so Detroit Pistonsi, ki so s Houston Rocketsi doma izgubili s 110:112 in ostali pri vsega treh zmagah. Za Rakete, ki so končale niz sedmih porazov, je Fred VanVleet 17 od svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu.

Philadelphio sta do zmage s 112:93 nad Sacramento Kingsi vodila Tobias Harris (37 točk) in Tyrese Maxey (21). Za Los Angeles Clipperse, ki so Grizzliese s 128:119 odpravili v Memphisu, je 37 točk za svoj rekord sezone dosegel Paul George, Kawhi Leonard je za osmo zmago na zadnjih devetih tekmah dodal 22 točk.