ZDA po dominantni predstavi v zadnji četrtini do zmage z 89:73, Brazilci SP končali na 13. mestu

Šenžen, 09. 09. 2019 13.12 |

Brazilska košarkarska reprezentanca je morala v zadnjem obračunu skupine K za uvrstitev v četrtfinale pripraviti presnečenje proti ZDA. Po izenačenem prvem polčasu, ki so ga Američani dobili s 45:37, so v drugem polčasu Brazilci povsem popustili. Zmaga ZDA z 89:73 bi bila lahko še veliko večja, a je Gregg Popovich v zadnji četrtini spočil člane prve peterke. ZDA se bo v četrtfinalu soočila s Francijo, brazilci pa so osvojili končno 13. mesto.

Brazilci po polčasu še upali na želeni čudež

Živčne uvodne minute srečanja, ko so gledalci v Šenženu videli kopico zgrešenih metov, so napovedovale napeto srečanje. Brazilci so na začetku dvakrat povedli, a je njihovo vodstvo kmalu skopnelo, pobudo pa so začeli prevzemati Američani, ki so pobegnili že za sedem točk, a so v zaključku Brazilci s petimi zaporednimi točkami ujeli priključek. Prvo četrtino so ZDA dobile z 21:18.

V drugi četrtini so Brazilci strnili vrste in izenačili rezultat na 23, kasneje pa na 33, a je četrtino zaznamovala izključitev selektorja Aleksandra Petrovića, ki je izgubil glavo ob sodniški odločitvi, za kar je prejel tehnično napako, ker pa Hrvat ni prenehal bentiti, je moral predčasno zapustiti dvorano. Američani so odgovorili z delnim izzidom 8:0, Brazilci pa so na odmor odšli zaostankom štirih točk (43:39).

REZULTAT

Američani na krilih Walkerja in Turnerja  Brazilce zlomili v zadnji četrtini

Na začetku drugega polčasa so Brazilci preko Vitorja Beniteja, ki je na srečanju dosegel 21 točk, a jim bliže, kot so bili pri rezultatu 45:41 in 48:44, ni uspelo priti. Začel je primanjkovati prispevek Leandra Barbose, ki je zmogel 14 točk, ob metu 0 od 3 za tri točke. Ker je bil Benite edini, ki je vlekel brazilski voz, se je zaostanek najboljše južnoameriške reprezentance pridno večal, za najvišjo prednost na tekmi pa je z izjemno trojko ob izteku igralnega časa preko iztegnjene roke Marquinhosa Souse poskrbel Marcus Smart.

Že tako minimalne možnosti Brazilcev so v zadnjem delu izginile ob delnem izzidu 16:4, s katerim so Američani odprli četrto četrtino. Pri 83:62 se je ameriški selektor Gregg Popovich usmilil nasportnikov, na igrišče poslal rezerviste, ki so srečanje brez večjih težav srečanje pripeljali do konca. Najboljša strelca pri ZDA sta bila Myles Turner in Kemba Walker, ki sta dosegla 16 točk. Pri poražencih se je izkazal Vitor Benite, ki je bil z 21 doseženimi točkami prvi strelec srečanja. Američani z zmago 89:73 ostajajo neporaženi, v četrtfinalu pa se bodo v sredo pomerili s Francozi, ki so danes s 100:98 izgubili proti Avstraliji. Brazilija pa je SP končala na 13. mestu, olimpijsko vozovnico pa bodo Brazilci iskali na kvalifikacijskem turnirju.

Svetovno prvenstvo v košarki, drugi del tekmovanja, tretji krog:

Skupina K

ČEŠGRČ

LESTVICA

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

40'

ZDA 89:73 Brazilija

Srečanje v Šenženu je končano. V zadnjih trenutkih srečanja je končni rezultat postavil Leandro Barbosa. Američani so z dominantno predstavo v celotnem drugem polčasu upravičili vlogo favorita, kar štirje košarkarji pa so vknjižili dvomestno število točk. Najboljša strelca pri ZDA sta bila Myles Turner in Kemba Walker, ki sta dosegla 16 točk. Pri poražencih se je izkazal Vitor Benite, ki je bil z 21 doseženimi točkami prvi strelec srečanja. Američani se bodo v četrtfinalu pomerili s Francozi, ki so danes s 100:98 izgubili z Avstralijo, Brazilija pa je osvojila končno 13. mesto.

39'

ZDA 89:71 Brazilija

Vitor Benite, ki je edina svetla točka brazilske reprezentance danes, je s tremi uspešno izvedenimi prostimi meti prišel do 21. točke.

38'

ZDA 89:68 Brazilija

Američani so po polaganju Browna zdaj prišli do najvišje prednosti na srečanju.

37'

ZDA 87:68 Brazilija

Tekma je odločena. Brazilci izgledajo premagani, primerno temu pa izgleda njihova obramba, skozi katero se zdaj Američani dobesedno sprehajajo. Minuta odmora zdaj na zahtevo brazilskega strokovnega štaba.

36'

ZDA 83:66 Brazilija

Minuta odmora na zahtevo Gregga Popovicha, ki bo v zaključku srečanja priložnost ponudil še vsem rezervistom.