Kidd: Dončić je košarkarski Picasso

Dallas, 08. 03. 2024 08.42 |

Po petih porazih na zadnjih šestih tekmah je bil obračun proti Miamiju izjemnega pomena za košarkarje Dallasa. Zmaga s 114:108 je bila prigarana, a zaslužena, z vnovično neverjetno predstavo prvega zvezdnika teksaške franšize Luke Dončića, ki je v 40 minutah igre prispeval 35 točk, 11 podaj in skokov. Trener Mavsov Jason Kidd je še enkrat več izpostavil pomembnost vloge slovenskega superzvezdnika za moštvo iz American Airlines Centra, ki je prekinilo niz treh zaporednih porazov.

"Nima smisla ponavljati stvari, za katere se ve, kako stojijo. V Dallasu imamo srečo, da lahko uživamo v bravuroznih potezah in odločitvah Luke Dončića. Marsikdo ga še vedno obravnava kot nekaj samoumevnega, toda ponavljati take stvari iz večera v večer je prava umetnost. Luka je košarkarski Picasso, redkost v svetu vrhunskega športa, kot je bil omenjeni vrhunski slikar redkost v svetu umetnosti," je prvemu zvezdniku Dallasa vnovič popihal na dušo strateg Jason Kidd, ki se lahko predvsem navezi Luka Dončić - Kyrie Irving zahvali, da ni doživel še četrtega poraza v nizu.

"Končno smo odigrali nekaj tudi v obrambi. Ta je bila predvsem v drugem polčasu na želeni ravni. Ko je tako, Dallas zmaguje tekme," je še pristavil nekdanji odlični organizator igre. Slovenski superzvezdnik je znova čaral, v ključnem trenutku je pri zaostanku za točko (100:101) zadel še v eno v nizu "norih" trojk, tako kot to počne samo on. "Ko sem žogo vrgel proti obroču, sem vedel, da bom uspešen. Nenazadnje to treniram ves čas. Za take trenutke se trenira in živi. Še bolj pa sem vesel zmage proti izjemno neugodnemu Miamiju," je na druženju s predstavniki sedme sile uvodoma dejal Dončić.

Statistični učinek Luke Dončića ob zmagi Dallasa proti Miamiju
Statistični učinek Luke Dončića ob zmagi Dallasa proti Miamiju FOTO: Sofascore.com

"Pred tekmo smo čutili imperativ zmage. Po treh ničlah si nove preprosto nismo smeli privoščiti. Igramo za pomembne stvari, tako da prostora za napake ni več. Smo v najbolj občutljivem delu sezone, ko šteje vsaka podaja, vsak dosežen koš, izgubljena žoga ... Če bomo nadaljevali v podobnem ritmu, lahko znova nanizamo lepo število zmag. Želimo biti boljši," je dodal 25-letni slovenski reprezentančni kapetan.