Kidd po odlični predstavi proti Oklahomi: Videl sem veliko, veliko dobrih stvari

Dallas, 11. 02. 2024 07.50 |

Marko Juvan, STA
6

Mavericksi so zanesljivo prišli do jubilejne tridesete zmage v sezoni oziroma četrte v nizu. Pred domačimi gledalci so premagali drugo najboljšo ekipo zahoda Oklahomo City Thunder s 146:111. Luka Dončić je v dobrih 31 minutah na parketu dosegel 32 točk, osem skokov in devet podaj. Iz igre je metal 9:14, trojke 4:8. V prvi četrtini je slovenski zvezdnik dosegel 18 točk, v zadnjih 12 minutah pa ga trener Jason Kidd sploh ni poslal na igrišče, saj so imeli Mavsi dovolj prednosti. Kyrie Irving je dodal 25 točk, toliko kot pri Oklahomi Shai Gilgeous-Alexander. Odlično tekmo si lahko v vsakem trenutku ogledate v bogatem arhivu VOYO.

Dallas se je po številu zmag izenačil s Sacramento Kingsi (30-21), a je še naprej osmi na zahodu.

Posnetek tekme v bogatem arhivu VOYO.

Tudi naslednje tri tekme Washington, San Antonio, Phoenix pa bo igral v domači dvorani American Airlines. Prvi dve še pred koncem tedna za aktivnosti All Star, ki bodo na vrsti prihodnji konec tedna. Luka Dončić, ki ga je prvič na tekmi skupaj v družbi njegove zaročenke Anamarie Goltes spremljala tudi hčerka Gabriela, se je takoj ujel z novima igralcema v dresu Mavericks, Danielom Gaffordom in PJ Washingtonom.

"Zdelo se mi je, da sem kar del ustroja, ko sem igral z Luko, Kyriejem in ostalimi," je po uspešnem debiju v dresu Mavericks dejal Daniel Gafford (19 točk, 9 skokov) in o igranju z Dončićem dodal: "Veliko mi pomeni, da mi Luka zaupa, saj mi to omogoča, da pokažem, kar najbolje znam. Sam opravljam svoje delo, on pa mi ga olajša."

"Biti doma pred tem občinstvom in slišati svoje ime v tej dvorani mi pomeni ogromno. Vse bom dal za to ekipo in skušal pomagati pri zbiranju zmag. Pomembno je, da pokažem svojo raznolikost. V obrambi skušam pokriti vsakogar in biti agresiven," je o svojem prvencu v dresu Dallasa dejal PJ Washington (14 točk, 5 skokov).

Statistika Luke Dončića na tekmi proti Oklahomi
Statistika Luke Dončića na tekmi proti Oklahomi FOTO: Sofascore.com

"Igrali smo zelo hitro, poleg tega pri minutaži nismo z nikomer pretiravali. O tem smo veliko govorili pred tekmo. Videl sem veliko, veliko dobrih stvari," pa je po visoki zmagi dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Cleveland nadaljuje izjemno serijo zmag

Na preostalih tekmah je Stephen Curry (30 točk) vsega 0,7 sekunde pred koncem zadel odločilno trojko ob zmagi Golden State Warriors proti Phoenix Suns (31-22) s 113:112. Los Angeles Clippers (35-16) so šele v zadnji četrtini strli Detroit Pistons in slavili s 112:106. Paul George je za Clippers dosegel 33 točk. Pred Dallasom so na zahodu še naprej New Orleans Pelicans (31-22), ki so v gosteh s 93:84 premagali Portland Trail Blazers (15-37).

Cleveland Cavaliers (35-16) so drugi na vzhodu, tokrat so s 119:95 ugnali Toronto Raptors (19-34). Konjeniki so dobili 17 od zadnjih 18 tekem in so v nizu devetih zaporednih zmag. Torontu ni pomagal niti trojni dvojček Scottieja Barnesa (24 točk, 10 skokov, 10 podaj). Indiana Pacers (30-24) so v gosteh s 125:111 premagali oslabljene New York Knickse (33-20). Ti so nazaj na parketu sicer pozdravili Jalena Brunsona (39 točk), kar pa ob ostalih manjkajočih košarkarjih ni bilo dovolj, da bi preprečili tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

Statistika tekme Dallas - Oklahoma
Statistika tekme Dallas - Oklahoma FOTO: Sofascore.com

Pri Philadelphii 76ers (31-21) bodo še nekaj časa pogrešali Joela Embiida, so pa košarkarji iz mesta bratske ljubezni po zaslugi 28 točk Tyresa Maxeyja premagali Washington Wizards (9-43) s 119:113. Orlando Magici (29-24) so potrebovali podaljšek proti Chicago Bulls (25-28) za zmago s 114:108. V zadnjem času v dresu Magicov blesti Nemec Franz Wagner, ponoči je dosegel 36 točk.

Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder       146:111
(Luka Dončič: 32 točk, 9 podaj, 8 skokov v 31:18 minute za Dallas)

LA Clippers - Detroit Pistons                  112:106

Brooklyn Nets - San Antonio Spurs              123:103

Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies          115:106

Orlando Magic - Chicago Bulls                  114:108 (podaljšek)

Washington Wizards - Philadelphia 76ers        113:119

Atlanta Hawks - Houston Rockets                122:113