Klemen Prepelič s košem v zadnji sekundi popeljal Valencio do zmage

Ljubljana, 10. 12. 2020 23.12 |

Slovenski reprezentant Klemen Prepelič je bil glavni junak zmage Valencie v 13. krogu evrolige. S košem v zadnji sekundi tekmi je svojo ekipo popeljal do zmage s 76:74 proti Anadolu Efesu in začasni delitvi prvega mesta na lestvici.

Pri rezultatu 74:74 je imela Valencia štiri sekunde za zadnji napad. Po minuti odmora je žoga prišla v roke Klemna Prepeliča, ki je preko Dogusa Balbaya s pol razdalje ob zvoku sirene zadel koš za zmago.

Valencia je po nepopolnem 13. krogu (v petek so na sporedu še tekme Himki Moskva – CSKA Moskva, Panathinaikos Atene – Žalgiris Kaunas, Bayern München – Asvel Villeurbanne in Barcelona – Armani Milano) po točkah izenačena z Barcelono in CSKA Moskvo, ki imata tekmo manj, ter Real Madridom, ki je nocoj premagal Zenit iz Sankt Peterburga z 79:72. Anthony Randolph je dosegel 12 točk.

Manj uspešna sta bila Zoran Dragić z Baskonio in nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov na klopi Fenerbahčeja. Baski so izgubili doma proti Maccabi Tel Aviv s 63:67 – Dragič je v 19 minutah dosegel sedem točk –, Turki pa so klonili v Berlinu proti Albi s 63:89.