Kokoškov porazil Zorana Dragića, izgubil tudi Prepelič

Istanbul, 12. 01. 2021 20.52 |

M.G., STA
0

Slovenski košarkar Zoran Dragić je v 19. krogu Evrolige ob porazu Baskonie proti Fenerbahčeju v Istanbulu dosegel 12 točk. Četa nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova je tekmo prepričljivo dobila, in sicer s 96:76.

Pri Fenerbahčeju sta se najbolj izkazala izkušena Nando de Colo in Jan Vesely. Francoski branilec se je zaustavil pri 27, češki center pa je zbral 17 točk. Zoran Dragić je bil z 12 točkami (v 17 minutah igre) drugi strelec poražene zasedbe, največ jih je zbral Alec Peters 15.

Poraz je doživel tudi Klemen Prepelič, ki je z Valencio izgubil proti Milanu z 80:95.Prepelič je v 15 minutah igre vpisal 12 točk in dve podaji.

Na drugih tekmah je Barcelona prišla do 13. zmage v sezoni v gosteh pri Himkiju iz Moskve (87:75). Berlinska Alba ni bila kos zasedbi Anadolu Efes Istanbul, ki je slavila z izidom 84:76.

V Tel Avivu je potekal derbi večera z izenačenim obračunom domačega Maccabija z grškim Olympiacos Pirejem. Zmagovalca je odločil podaljšek, v katerem je imela kanček sreče gostujoča zasedba iz Pireja, ki je tekmo dobila za koš razlike, z 89:87.