Slovenci po poeziji v prvem polčasu gladko do zmage nad Ukrajinci

Ljubljana, 28. 11. 2020 21.50 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je v kvalifikacijah za Eurobasket 2022 v ljubljanskem mehurčku premagala Ukrajince s 84:73. Prvi strelec Slovenije je bil Jaka Blažič s 23 točkami. 13 jih je dodal Jordan Morgan, 12 pa Luka Rupnik. V nedeljo četo Aleksandra Sekulića, ki je na slovenski klopi tako debitiral z zmago, čaka tekma z Avstrijo – prav tako s prenosom na Kanalu A in VOYO ob 20. uri.

• Utrinki s tekme Slovenija - Ukrajina (84:73)
    01:38
    Utrinki s tekme Slovenija - Ukrajina (84:73)
  • Aleksander Sekulić po zmagi nad Ukrajino
    01:09
    Aleksander Sekulić po zmagi nad Ukrajino
  • Luka Rupnik po zmagi Slovenije nad Ukrajino
    00:59
    Luka Rupnik po zmagi Slovenije nad Ukrajino
Za Slovenijo je to druga zmaga v kvalifikacijah, glede na to, da se bodo iz štiričlanske skupine F na prvenstvo uvrstile tri ekipe, si lahko izbranci novega selektorja Aleksandra Sekulića že v nedeljo zagotovijo vozovnico za september 2022 v Nemčijo, Italijo, Gruzijo ali na Češko.

Slovenija je odlično začela tekmo – prvo četrtino je dobila s 33:9, nato pa v drugi povedla celo za neverjetnih 31 točk, ko je na semaforju stoženske dvorane pisalo 42:11 v korist Sekulićeve čete. Do konca druge četrtine je Ukrajincem, ki jim nikakor ni stekel met iz igre, uspelo zaostanek znižati na 22 točk (28:50 ob polčasu). V drugem delu je Ukrajina zaigrala precej bolj agresivno v obrambi, s čimer je prišla do kar nekaj lahkih košev, v zadnjo četrtino so tako Slovenci odšli z vodstvom 16 točk.

V zadnji četrtini so se Ukrajinci še nekoliko bolj približali, ko Sloveniji nikakor ni stekel met iz igre. Toda po približanju Ukrajine na sedem točk zaostanka sta Jaka Blažič in Alen Hodžić poskrbela za mirno končnico tekme in drugo zmago Slovenije v teh kvalifikacijah. Rezerve slovenske reprezentance gre ob sicer odličnem skoku iskati predvsem v metu z razdalje, saj so tokrat Slovenci zgrešili precejšnje število metov za tri točke (8/28). V prvem polčasu je blestela naveza Luka Rupnik-Jordan Morgan, v drugem pa je vlogo poveljnika pričakovano prevzel Blažič, ki je v zadnjem mesecu odlične igre kazal tudi v dresu Cedevite Olimpije. Tako Blažič kot Morgan sta se podpisala pod dvojni dvojček (Blažič 23 točk + 10 skokov, Morgan 13 točk + 11 skokov). Pri gostih iz Ukrajine se je najbolj izkazal Volodimir Gerun s 15 točkami.

"Zelo pomembna zmaga. Nismo vedeli, kaj naj pričakujemo od te tekme. Nato se je vse izšlo, tako kot smo si želeli. Tudi mene so fantje presenetili, kako so odigrali prvi polčas. V drugem polčasu so bili tudi oni bolj agresivni, to nam ni odgovarjalo. Dali so nekaj lahkih košev iz protinapadov. Na koncu se je dobro izšlo in zasluženo smo zmagali," je po tekmi za našo televizijo razložil selektor Aleksander Sekulić

"V drugem polčasu so se Ukrajinci prilagodili, ampak na koncu smo izvlekli zmago. Definitivno je Ukrajina dobra reprezentanca, ki je dobro vodena. Pri nas se nič ne spreminja: cilj je bil dobiti dve tekmi. Opravili smo polovico dela, že smo z glavo pri jutrišnji tekmi," pa je dodal Luka Rupnik, ki je predvsem v prvem delu, ko je Slovenija nadigrala Ukrajino odlično razigral soigralce in poskrbel za kar nekaj atraktivnih potez.

Za Slovenijo sta obe tekmi – četo Aleksandra Sekulića v nedeljo čaka še obračun z Avstrijo (prav tako s prenosom na Kanalu A in VOYO ob 20.00) – izjemno pomembni, z dvema zmagama pa bi aktualni evropski prvaki naredili velik korak k uvrstitvi na Eurobasket 2022, kjer bi branili naslov prvaka iz Istanbula. Po treh odigranih tekmah imajo Slovenci, ki jih bo prvič v teh kvalifikacijah vodil Sekulić – nadomestil je Radovana Trifunovića –, na svojem kontu dve zmagi in en poraz ter so tako vodilna reprezentanca skupine F.

Košarkarjem je po tekmi čestital tudi kapetan zlate reprezentance iz Istanbula Goran Dragić, ki se je letos z Miamijem prebil v veliki finale lige NBA.

Izid, skupina F:
Slovenija - Ukrajina 84:73 (33:9, 17:19, 13:19, 21:26)

Luka Rupnik po tekmi:

"V drugem polčasu so se prilagodili, ampak na koncu smo izvlekli zmago. Definitivno je Ukrajina dobra reprezentanca, ki je dobro vodena. Pri nas se nič ne spreminja: cilj je bil dobiti dve tekmi. Opravili smo polovici dela, že smo z glavo pri jutrišnji tekmi."

21.56

Sekulić po debiju in zmagi:

"Zelo pomembna zmaga. Nismo vedeli, kaj naj pričakujemo od te tekme. Nato se je vse izšlo, tako kot smo si želeli. Tudi mene so fantje presenetili, kako so odigrali prvi polčas. V drugem polčasu so bili tudi oni bolj agresivni, to nam ni odgovarjalo. Dali so nekaj lahkih košev iz protinapadov. Na koncu se je dobro izšlo in zasluženo smo zmagali."

40'

KONEC TEKME! ZMAGA SLOVENIJE!

Slovenci so zmagali s 84:73. Odločil je odličen prvi polčas, v katerem smo dopustili Ukrajincem le 28 točk.