Košarkarji Olimpije zmagovito tudi v Čačku

Čačak, 06. 03. 2021 18.46 |

A.V., STA
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi v Čačku nadaljevali svoj zmagoviti niz v regionalni košarkarski Ligi ABA. Zasedba Jurice Golemca je tamkajšnji Borac premagala s 95:82 in se tako utrdila na 3. mestu ligaške razpredelnice. Najučinkovitejši v vrstah Ljubljančanov je bil sijajni ameriški organizator igre Kendrick Perry z 21 točkami, 14 oziroma 12 pa sta jih dodala Mikael Hopkins in Jaka Blažič.

Košarkarji Cedevite Olimpije so hitro pozabili nesrečen poraz v evropskem pokalu sredi tedna in dosegli novo zmago v regionalnem tekmovanju, s katero so se začasno prebili na tretje mesto. Status favoritov so v Čačku zanesljivo potrdili in dosegli visoko zmago.

Obenem so Ljubljančani na devet podaljšali niz zmag v ligi Aba, kjer ne poznajo poraza že od decembra. Le v začetku dvoboja je bila domača ekipa enakovredna, nazadnje je vodila s 13:11 v šesti minuti. Vse poznejše dogajanje je bilo v znamenju Ljubljančanov. Prednost je začela naraščati, po polovici tekme je znašala 14 točk, potem pa se je še povečala tudi na 24.

Jaka Blažič je bil z 12 točkami tretji najučinkovitejši posameznik v vrstah Cedevite Olimpije ob zmagi v Čačku. FOTO: KK Cedevita Olimpija

Ljubljanska zasedba je imela več razpoloženih igralcev, ob koncu dvoboja pa je lahko tudi nekoliko znižala ritem - v zadnjih šestih minutah je dosegla le pet točk -, trener Jurica Golemac pa je lahko v končnici v igro poslal tudi mlada Roka Radovića in Luko Ščuko. A to razen estetskega učinka za domače ni imelo večjega pomena. Razliko so sicer znižali, a vseeno niso imeli možnosti.

Najboljši izkupiček 21 točk in osem podaj je imel na koncu Kendrick Perry, 14 točk je dodal Mikael Hopkins, 12 pa Jaka Blažič.

Liga ABA, 20. krog, izid:
Borac - Cedevita Olimpija 82:95 (20:27, 22:29, 19:23, 21:16)
Dvorana Borac, sodniki: Pukl, Obrknežević, Terlević.
Borac: Sanadze 2, Miletić 6 (0:2), Kočović 23 (9:12), Nerandžić 10 (8:10), Novaković 3, B. Jones 26 (10:12), Todorović 4 (1:2), Čarapić 8 (1:2).
Cedevita Olimpija: Radović 2, Perry 21 (7:7), Hopkins 14 (1:1), Murić 11, Blažič 12 (5:6), Brown 11, Hodžić 4 (1:1), J. Jones 6, Ščuka 1 (1:2), Dimec 6 (4:4), Rupnik 7 (1:2).
Prosti meti: Borac 29:40, Cedevita Olimpija 22:25.
Met za tri točke: Borac 7:34 (B. Jones 2, Kočović 2, Novaković, Todorović, Čarapić), Cedevita Olimpija 13:34 (Perry 4, Brown 3, Rupnik 2, Hopkins, Murić, Blažič, Hodžić).
Osebne napake: Borac 25, Cedevita Olimpija 31.
Pet osebnih: Miletić (33.), B. Jones (39.); Hopkins (35.).