Olimpija na zadnji tekmi v 2023 izgubila proti beograjski Megi

Beograd, 31. 12. 2023 14.07 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so neuspešno lovili še zadnjo zmago v letu 2023. V 14. krogu lige Aba so se Ljubljančani v Beogradu pomerili proti tamkajšnji Megi in izgubili s 97:86. Okrnjeno ljubljansko zasedbo je v srbski prestolnici vodil pomočnik glavnega trenerja Andrea Turchetto.

Za ljubljansko zasedbo je bil po dobrem in energičnem začetku usoden slabši drugi polčas, v katerem so domači ekipi dovolili, da doseže 59 točk, in obrne potek srečanja v svojo korist. Zmaji so se sicer nekajkrat uspeli vrniti v igro, a košarkarji Mege so bili v drugem polčasu razigrani in preobrata niso dopustili.

Pri Olimpiji je bil ob četrtem porazu v ligi Aba v tej sezoni strelsko najbolj uspešen Justin Cobbs z 22 točkami, kapetan Jaka Blažič jih je dosegel 18 , nekdanji član Mege Karlo Matkovič je prispeval 15 točk, DJ Stewart 11, Gregor Glas pa 10.

Kljub porazu, Ljubljančani ostajajo med najboljšimi moštvi regionalnega tekmovanja, kjer si z izkupičkom 10 zmag in 4 porazov delijo drugo mesto s Partizanom, zaostajajo pa le za beograjsko Crveno zvezdo.

Statistika tekme Mega MIS - Cedevita Olimpija
Statistika tekme Mega MIS - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

"Ja mislim, da nam je manjkalo agresivnosti iz prvega polčasa, plus slabe odločitve v napadu. Preveč smo imeli izgubljenih žog, tako da je prihajalo do slabih situacij in na žalost so se nam odlepili potem pa nismo imeli dovolj energije, da bi se vrnili nazaj v igro," je takoj po porazu povedal Gregor Glas.

"To je druga tekma zapored, ki smo jo igrali s sedmimi igralci in tudi DJ ni bil stoodstotno pripravljen. Tekmo smo začeli precej dobro, z energijo, s pravo idejo v napadu in obrambi, potem pa se nam je počasi ugasnila luč, ker smo imeli iz minute v minuto manj energije. Mega je dobro moštvo z igralci polnimi energije, zato so na nas pritiskali po celem igrišču. V ključnih trenutkih smo zgrešili tri ali štiri mete, za kar so nas kaznovali in potem se nismo mogli več vrniti. Po taki tekmi ne morem reči nič slabega o naših košarkarjih, vsi so dali več kot vse od sebe," pa je po tekmi povedal pomočnik glavnega trenerja Andrea Turchetto, ki je tokrat nadomestil obolelega Simoneja Pianigianija.

V koledarskem letu 2023 so Ljubljančani v sezoni 2022/23 osvojili naslova slovenskega državnega in pokalnega prvaka, v regionalni ligi pa so se prebili do polfinala, kjer so bili nato eno zmago oddaljeni od preboja v veliki finale. V Evropskem pokalu se jim ni uspelo uvrstiti v končnico, tudi v sezoni 2023/24 pa jim v evropskem tekmovanju ne gre vse po načrtih, saj so po 13 odigranih tekmah pri 13 porazih in brez teoretičnih možnosti za preboj v končnico tekmovanja. Veliko bolje jim gre v regionalni ligi, kjer trenutno krojijo sam vrh lestvice, na uvodu v sezono na domačih tleh pa so Ljubljančani v Kranju osvojili naslov slovenskega superpokalnega zmagovalca.

Olimpija se bo po novem letu na parket vrnila že v sredo, ko se bo v slovenskem pokalu pomerila s Triglavom, naslednja tekma v regionalnem tekmovanju pa Olimpijo čaka 6. januarja, ko v Ljubljano prihaja vodilno moštvo lige Aba Crvena Zvezda. Zmaji bodo na še kako pomembni tekmi v Hali Tivoli računali tudi na številčno domačo podporo.