Krka prepričljivo boljša od Zadarja, Cedevita Olimpija izgubila proti Crveni Zvezdi

Novo mesto, 17. 10. 2021 20.14 |

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba premagali Zadar z 80:66 (25:20, 47:37, 64:50) in s tem zabeležili drugo zmago v ligi Aba, Cedevita Olimpija pa je v 4. krogu lige Aba izgubila s Crveno zvezdo s 64:79 (24:17, 39:40, 55:56), kar je njen drugi (zaporedni) poraz v tem tekmovanju.

Novomeščani so tekmeca nadigrali v vseh pogledih. Skok so dobili kar s 40:18, met iz igre je bil 48,5-odstotni, zadeli so devet trojk, predvsem pa so imeli v svoji vrstah tri zelo razpoložene posameznike, ki so skupaj dosegli 56 od skupno 80 točk Krke.

Jurij Macura je zbral 17 točk (met 8:13) in ujel 16 odbitih žog (8 + 8, indeks 24). Rok Stipčević je prispeval 19 točk (trojke 3:4, 5 podaj), Andrej Stavrov pa je bil z dvajsetimi točkami prvi strelec tekme (met iz igre 7:16).

Krka bo prihodnjo soboto gostovala pri Partizanu, naslednja domača tekma pa jo čaka konec oktobra proti Studentskemu centru iz Podgorice.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Po nepričakovanem prejšnji teden doma proti FMP so v četrtem krogu izgubili na gostovanju pri branilcu naslova Crveni zvezdi s 64:79.

Nov poraz je za Ljubljančane slaba spodbuda pred začetkom evropskega pokala v torek na Kanarskih otokih ter nato niza zahtevnih preizkušenj v zaključku oktobra proti Budućnosti, francoskemu Bourg en Bresseju in Igokeji.

Čeprav je bila za Crveno zvezdo to sedma tekma v 17 dneh in tretja ta teden po dveh napornih v evroligi, Ljubljančani niso znali izkoristiti njene utrujenosti. Dobro so igrali le uvodnih petnajst minut. Dobili so prvo četrtino s 24:17 ter v 15. minuti povedli s 35:19.

A tu se je njihova igra povsem ustavila. Domači, ki so imeli v svojih vrstah precej več razpoloženih igralcev, so do odmora nadoknadili zaostanek, v tretji četrtini ohranili minimalno prednost, v zadnjih desetih minutah pa povsem razorožili Ljubljančane (23:9).

Pozitivno oceno si zaslužita le Jaka Blažič s 16 točkami in Luka Rupnik (11 točk, 5 podaj), medtem ko so tujci močno razočarali. Jacob Pullen je dosegel le tri točke, Marcus Keene (met 2:8) in Zach Auguste skupaj dvanajst, Jackie Carmichael pa zgolj eno. Melvin Ejim je sicer zbral 13 točk (trojke 3:4), a imel tudi šest izgubljenih žog.

Statistika tekme Crvena Zvezda - Cedevita Olimpija
Statistika tekme Crvena Zvezda - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Naslednjo tekmi v ligi Aba bo Cedevita Olimpija odigrala prihodnjo nedeljo, ko bo v dvorani Stožice gostila Budućnost Voli.