Krka zapušča regionalno prvoligaško konkurenco, domač poraz zmajev proti Ciboni

Ljubljana, 10. 04. 2022 19.08 |

M.J., STA
2

Košarkarji Krke so v 26. krogu lige ABA izgubili z Igokeo z 81:108. Novomeščani so z dvajsetim porazom v sezoni zapečatili svojo usodo v regionalni ligi. Dve tekmi pred koncem rednega dela nimajo več teoretičnih možnosti za obstanek, kar pomeni, da bodo lahko v naslednji sezoni zgolj člani lige ABA 2. Košarkarji Cedevite Olimpije pa so v Tivoliju izgubili s Cibono z 80:84. To je njihov prvi poraz po 30. januarju.

Cedevita Olimpija - Cibona
Cedevita Olimpija - Cibona FOTO: Sofascore.com

Ljubljančani so z izkupičkom 16-8 na četrtem mestu. Budućnost ima zmago manj in tekmo v zaostanku, Igokea ima ob tekmi več zmago manj, Partizan in Crvena zvezda pa sta si že zagotovila mesto v polfinalu. Ekipe od tretjega do šestega mesta se bodo na dve zmagi konec aprila in v začetku maja pomerile za preostali dve mesti v polfinalu. Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela še dve zaostali tekmi; 16. aprila v Stožicah proti Borcu in 22. aprila v Beogradu proti FMP.

Po prvem polčasu, v katerem so imeli varovanci trenerja Jurice Golemca že 19 točk prednosti in v katerem so dosegli 54 točk, ni verjetno nihče pričakoval takšnega padca v igri. A Cedevita Olimpija je v drugem delu zmogla le polovico točk, ki jih je dosegla v prvih dvajsetih minutah. Cibona je prvič na tekmi povedla v 37. minuti (76:75), vodstva pa do konca ni izpustila iz rok. Kapetan Jaka Blažič je 35 sekund pred koncem s trojko približal domače na dve točki zaostanka, po ubranjenem napadu gostov pa je Blažič poskusil še enkrat z metom za tri, vendar neuspešno. Roko Prkačin je na drugi strani s črte prostih metov odločil tekmo.

Igokea vs Krka
Igokea vs Krka FOTO: Sofascore.com

Zasedba Daliborja Damjanovića je bila tudi na gostovanju v Laktaših brez pravih možnosti za uspeh. Domači košarkarji, ki se potegujejo za čim boljše izhodišče pred končnico, so dobili vse četrtine in brez težav prišli do visoke zmage. Največ košev za oslabljeno zasedbo Krke je zbral Andrej Stavrov, ki je s 25 točkami postavil tudi osebni rekord v tem tekmovanju. Luka Lapornik jih je prispeval 14, Miha Lapornik pa 12.