Lakers le še zmago od konferenčnega finala

Los Angeles, 15. 05. 2008 08.59 |

Los Angeles Lakers so v peti tekmi konferenčnega polfinala zahoda lige NBA s 111:104 premagali Utah Jazz in v zmagah povedli s 3:2.

Pau Gasol je bil nerešljiva uganka za obrambo Utaha.
Pau Gasol je bil nerešljiva uganka za obrambo Utaha. FOTO: Reuters

Slovenski košarkar Saša Vujačić je odigral 24 minut in zbral šest točk, po dva skoka in ukradeni žogi ter eno blokado. Na vzhodu pa so Boston Celtics s 96:89 premagali Cleveland Cavaliers in v zmagah vodijo s 3:2.

Jezerniki so v domačem Staples Centru v peti tekmi konferenčnega polfinala prišli do tretje zmage, h kateri je Kobe Bryant prispeval 26 točk. Domači košarkarji so vodili od začetka tekme in vodstva nikoli niso spustili iz rok. Zdaj imajo lepo priložnost, da se že v petek z zmago v Salt Lake Cityju prvič po letu 2004 spet prebijejo v polfinale lige NBA. Vendar pa je težko verjeti, da bi košarkarji iz mesta angelov že v petek odločili dvoboj; bržčas bo odločala odločilna sedma tekma, ki bo v ponedeljek spet v Staples Centru: tam imajo LA Lakers, odkar se je slovita dvorana odprla v sezoni 1999/2000, proti Utah Jazz prednost v zmagah kar 17:3.

Lamar Odom je k zmagi dodal 22 točk in 11 skokov, Pau Gasol pa 21 točk, šest skokov in osem podaj, svoje pa je s šestimi točkami dodal tudi Vujačić.

Tudi pri Utahu so vsi košarkarji iz začetne peterke tekmo končali v dvojnih številkah; najbolj razpoložen je bil Deron Williams s 27 točkami in desetimi podajami. Carlos Boozer je zbral 18 točk in 12 podaj, Ronnie Brewer je v statistiko vpisal 16 točk, Mehmet Okur po 13 točk in 13 skokov, Andrej Kirilenko pa 12 točk.

Na vzhodu so prav tako do tretje zmage v peti tekmi prišli Boston Celtics, ki so s 96:89 premagali Cleveland Cavaliers. Kevin Garnett je k zmagi prispeval 26 točk in 16 skokov, Rajon Rondo pa 20 točk in 13 podaj. Odločilen za zmago je bil tudi Paul Pierce z 29 točkami, saj je pomagal zaustaviti prvega zvezdnika gostov LeBrona Jamesa v drugem polčasu. James je kar 23 od svojih skupaj 35 točk dosegel v prvem polčasu, v drugem delu igre pa ga – bolj kot ne – ni bilo videti. Zbudil se je šele v zadnjih 3:26 minute tekme in zbral šest točk.

Šesta tekma bo na sporedu v petek v Clevelandu, morebitna odločilna sedma pa v nedeljo Bostonu.