LeBron James za zmago kot prvi v zgodovini presegel mejo 39 tisoč točk

New York, 22. 11. 2023 08.15 |

Košarkarski zvezdnik LeBron James je dosegel nov mejnik v severnoameriški ligi NBA, saj je presegel 39.000 točk ob prepričljivo domači zmagi njegove ekipe Los Angeles Lakers proti Utah Jazz s 131:99. 38-letni James je že lani postal najboljši strelec v zgodovini najmočnejše košarkarske lige, ko je prehitel Kareema Abdula-Jabbarja.

LeBron James je v zaključku lanske sezone postal najboljši strelec v zgodovini lige NBA. Pred njim je ta naziv držal Kareem Abdul-Jabbar. FOTO: AP

LeBron James je tekmo končal s 17 točkami (met 6:10), prvi igralec gostiteljev, ki so se že uvrstili tudi v četrtfinale medsezonskega turnirja NBA, pa je bil Anthony Davis s 26 točkami, 16 skoki in štirimi podajami.

Kevin Durant je ob zmagi Phoenix Suns nad Portland Trail Blazers s 120:107 prišel na 11. mesto najboljših strelcev v zgodovini NBA. Potreboval je 14 točk, da bi prehitel Elvina Hayesa, to mu je uspelo že v prvi četrtini, skupaj pa je vpisal 31 točk in jih ima zdaj skupno 27.331.

Več kot 300 košev pa so videli gledalci v Atlanti, kjer so Hawks izgubili s 152:157 proti Indiani Pacers, ta se je tudi uvrstila v izločilne boje dodatnega turnirja, ki je novost te sezone.

Tyrese Haliburton je 22 od svojih 37 točk nanizal v tretji četrtini, ko so Pacers nadoknadili 20 točk zaostanka iz prvega polčasa. V zadnji četrtini je svoje dodal še Buddy Hield s 13 od 24 točk na tekmi. Na njej je dosegel ključni trojki v predzadnji minuti za vodstvo Indiane s 152:150 ter nato še za 155:152. Za piko na i je v zadnji sekundi s polaganjem postavil še končni izid. Za domače je Trae Young v statistiko vpisal 38 točk.

Izenačeno je bilo tudi v Philadelphii, kjer so igralci 76ers s 119:122 izgubili po podaljšku. Za zmagovito ekipo Cleveland Cavaliers je največ točk, 32, dosegel Darius Garland. Na drugi strani je najkoristnejši igralec prejšnje sezone Joel Embiid prišel prav tako do 32 točk ob 13 skokih. Ekipa Orlando Magic je prepričljivo ugnala Toronto Raptors, bilo je 126:107.