LeBron James je prvi, ki je dosegel 10.000 točk, skokov in podaj

Los Angeles, 14. 03. 2022 09.13 |

LeBron James je postal prvi košarkar v zgodovini lige NBA, ki je dosegel 10.000 točk, skokov in podaj. Njegov dosežek je sicer zasenčil poraz Jezernikov s 111:140 proti vodilni ekipi lige Phoenix Suns, ki si je kot prva že pred časom zagotovila končnico. James je dopolnil 10.000. podajo v drugi četrtini, ko je podal Carmelu Anthonyju za odprto trojko.

LeBron James
LeBron James FOTO: AP

Sicer so Sonca dominirala na domačem igrišču proti Jezernikom, že v prvi četrtini so na poti do zanesljive zmage dosegla 48 točk. Devin Booker je k zmagi prispeval 30 točk in deset podaj. Poraz je Jezernike že pahnil v nevarno območje v boju za zadnji dve mesti končnice s San Antonio Spursi in Portland Trailblazersi.

Joel Embiid je še 30. v sezoni dosegel vsaj 30 točk in pomagal popeljati Philadelphio 76ers do zmage po podaljšku nad Orlando Magic s 116:114. Embiid je tekmo končal pri 35 točkah, 16 skokih in sedmih podajah, Tobias Harris pa je zadel odločilno trojko za zmago; skupno je dosegel 26 točk.

Medtem pa je imel Ja Morant precej "mirno" tekmo za svoje standarde s 17 točkami, petimi skoki in desetimi podajami, Memphis Grizzliesi pa so s 125:118 premagali Oklahoma City Thunder.

Brooklyn Nets - New York Knicks            110:107
(Goran Dragić: 7 točk, 3 skoki, 6 podaj, 2 ukr. žogi za Brooklyn)

Detroit Pistons - LA Clippers              102:106

Boston Celtics - Dallas Mavericks           92:95
(Luka Dončić: 26 točk, 8 skokov, 8 podaj, 3 ukr. žoge za Dallas)

Orlando Magic - Philadelphia 76ers         114:116 (podaljšek)

Atlanta Hawks - Indiana Pacers             131:128

New Orleans Pelicans - Houston Rockets     130:105